Pachatel, který loupil i v Orlové byl dopaden.

policie_pouta_ilustracni_fotoPolicisté obvodního oddělení Karviná 1 dopadli notorického recidivistu majetkové trestné činnosti. Tentokrát, usnesení trestního stíhání obsahuje celkem 15 skutků. Počet prokázaných věcí bude pravděpodobně ještě navýšen.

Pachatel (37) z Karviné od konce června „navštívil“ prodejnu, vozidla, kolovny, autoservis, nebo čističku odpadních vod. Jeho teritoriem se stala obec Doubrava, Dolní Lutyně, Dětmarovice, města Karviná a Orlová. Majitelům způsobil škodu, která přesáhla 300 000 Kč.

V Doubravě se pokusil vniknout do prodejny, což se mu nakonec nepodařilo

O pár dní později v Dolní Lutyni odcizil z odstaveného nepojízdného vozidla přední registrační značku. O několik desítek minut později, už tankoval do osobního vozidla palivo, které nezaplatil a z místa odjel.

O dva dny později v městské části Doly vnikl do kolovny hlavního závodu Dolu Darkov. Tady odcizil pánské horské jízdní kolo, která vzápětí prodal neznámé osobě. Do kolovny se vrátil o pár dní poté a opět odcizil pánské jízdní kolo, které prodal neznámé osobě.

realizace01Následující den v Dolní Lutyni vnikl na pozemek čističky odpadních vod. Vytlačil malé okno a dostal se dovnitř objektu, který prohledal. Na místě nic neodcizil.

V týdnu ještě z přístřešku u železniční zastávky odcizil dámské horské jízdní kolo. Týž den ho jeho kroky zavedly do prodejny textilu. Rozbil skleněnou výplň výlohy a s sebou vzal několik náramkových hodinek různých značek, textilní tašku, obaly na mobilní telefony, notebook, ponožky nebo peněženky. Další den znovu u železniční zastávky vzal jízdní kolo.

Na parkovišti u dětmarovického motorestu násilně vnikl do osobního vozidla. Další den v Dětmarovicích se jeho cílem stal zmrzlinový stánek, ze kterého odcizil peníze a zničil sadu kornoutů. Na čerpací stanici v Dětmarovicích násilně vnikl do objektu autoservisu, kde vzal peníze, notebook, různé nářadí. Odcizené věci naložil do vozidla, které bylo přistaveno k opravě. Našel klíče od vozidla a odjel.

 

V Orlové odcizil za zaparkovaného osobního vozidla mezinárodní poznávací značky Velké Británie.

A o několik dní později v karvinské městské části Nové Město násilně vnikl do budovy prodejny autosalonu. S sebou si odnesl finanční hotovost.

Policejní komisař proti pachateli zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujících přečinů krádež a poškození cizí věci. V případě odsouzení muži, který byl v minulosti 11x soudně trestaný, hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

 

Informace portálu eOrlová poskytla por. Mgr. Zlatuše VIAČKOVÁ

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..