Orlovští hasiči budou mít novou zbrojnici.

Krásné pondělní dopoledne,

jak si mnozí z vás již všimli, u orlovských hasičů, kteří sídlí kousek od obchodního domu Kaufland se to poslední dobou hemží dělníky a budova prochází stavebními úpravami.

O jakou stavbu konkrétně jde se redakce ptala Marcela KONESZE z Beskydské stavební, a. s., která stavbu provádí a Ing. Tomáše MIČANA – zástupce Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

hasici_orlova_budova_300px„Jedná se o kompletní revitalizaci objektu hasičské stanice Orlová, bude provedena kompletní redepozice vnitřních prostor a s tím spojená komplexní rekonstrukce vnitřních instalací.“ Uvádí pro portál eOrlová, Ing. Tomáš Mičana.

Součástí revitalizace je také kompletní výměna střechy, oken, sociálního zařízení a nové zateplení budovy. Revitalizace bude mít podle vyjádření HZS MSK zcela zásadní význam pro další provoz jednotek umístěných ve stanici.

Orlovské hasiče čeká také nové provozně-technické zázemí a školící místnosti, což bude mít za následek zefektivnění činnosti záchranného sboru.

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, který je investorem této stavby získal finanční prostředky od Moravskoslezského kraje, ze Státního rozpočtu a v poslední řadě přispělo na revitalizaci objektu také Město Orlová.

Stavba by měla být dokončena přibližně v červnu příštího roku, přičemž se počítá s možností úpravy konečného termínu v závislosti na nepředpokládané práce. Od revitalizace si hasiči slibují snížení výdajů spojených s provozem a zvýšení efektivity své činnosti.

Celá rekonstrukce nijak neomezí současný provoz záchranného hasičského sboru. Dokončil pro portál eOrlová zástupce HZS MSK, Ing. Viktor Mičan.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..