31letý muž z Orlové půjde znovu do vězení.

O tom, že někteří lidé jsou opravdu nepoučitelní svědčí i případ 31letého muže z Orlové, kterého orlovští policisté opět zatkli.

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Orlové proti němu zahájil trestní stíhání. Obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muži bylo prokázáno dvanáct skutků majetkové trestné činnosti. Svoji pozornost zaměřoval různě, někdy to byla jen příležitost, jindy se předem domluvil s kumpány.

Jeho skutky jsou evidovány od začátku prosince 2016. Začal krádeží v bytě u svého známého, tam si vzal tablet. Později v jedné herně využil chvilkové nepřítomnosti personálu a odcizil peníze. To samé zopakoval hned na začátku ledna v jiné orlovské herně. Taktéž z neuzamčené zásuvky odcizil hotovost.

Mezitím v místní restauraci odcizil odloženou pánskou bundu. Poškozený přišel o peníze, doklady a platební karty.

Později se domluvil s kumpánem na krádeži v zastavárně. Obviněný vypáčil dveře a uvnitř odcizil mobily, tablety, zlaté šperky a další věci. Na odcizených věcech majiteli způsobili škodu přesahující padesát tisíc korun.

O pár dní později opětovně v jedné orlovské herně odcizil peníze na hotovost. Jindy odcizil různé věci z bytu.

Ke konci ledna zase vzal klíče od motorového vozidla a odjel s ním. Téhož dne do vozidla natankoval, ale za palivo nezaplatil. Následující den v Havířově znovu tankoval a zase nezaplatil. Do třetice palivo natankoval i v Karviné. Vozidlo řídil, i když mu byl vysloven zákaz řízení do září 2017.

Poslední krádež spáchal minulý týden. Tentokrát se zaměřil na pneumatiky. Majiteli krádeží osmi kusů způsobil škodu ve výši bezmála 13 000,- Kč.

Celková škoda, kterou recidivista způsobil je kolem 200 000,- Kč. Obviněný se krádeží dopustil i přesto, že Okresním soudem ve Frýdku Místku byl pro majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Z výkonu trestu byl propuštěn v září 2016 se zkušební dobou do roku 2019. Za prokázané skutky mu hrozí trest odnětím svobody od jednoho roku do pěti let.

Dnes bude rozhodnuto o návrhu vazebního stíhání 31letého muže z Orlové, který byl v minulosti již 16x soudně trestán.

 

Tiskovou informaci předala portálu eOrlová, por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.