Policisté měli napilno, chytali opilé řidiče v Orlové i v Havířově

V noci na čtvrtek se nejdříve v Havířově a krátce na to v Orlové snažili dva řidiči vyhnout silniční kontrole. Jejich jízda se jim však nevyplatila.

ilustrační foto

První z řidičů, třiadvacetiletý muž z Albrechtic, krátce před desátou hodinou večer řídil vozidlo VW Passat v Havířově na velkém kruhovém objezdu směrem na ul. Hlavní třída. Hlídkou OHS Karviná byl vyzván k zastavení vozidla, ovšem na výzvu nereagoval a začal hlídce ujíždět směrem na Prostřední Suchou, Horní Suchou a pokračoval do Albrechtic.

 

Vozidlo zastavil na ulici Chotěbuzská, vystoupil z něj a snažil se utéct. Po několika metrech však byl policisty OHS Karviná zadržen. Následně bylo zjištěno, proč se muž snažil kontrole vyhnout. Má v současné době zadržen řidičský průkaz a orientační test na návykové a psychotropní látky vyzněl pozitivně.

Ze svého jednání se bude zodpovídat před správním orgánem.

Druhý z řidičů, čtyřiačtyřicetiletý muž z Orlové, řídil krátce po půlnoci vozidlo Dacia Logan na ulici V Dolíku v Dolní Lutyni. Na výzvu k zastavení zareagoval jako jeho předchůdce a snažil se tedy hlídce uniknout. Po několika minutách jízdy byl zadržen na ul. Lutyňská v Orlové-Lutyni. I tento řidič neměl čisté svědomí. Řídil i přesto, že má v současnosti vysloven zákaz řízení motorových vozidel a také u něj vyzněl orientační test na návykové a psychotropní látky pozitivně. Policisté skutek šetří pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Informoval o tom portál eOrlová, Bc. Miroslav Kolátek
Policie ČR

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.