Led 03 2018

Orlové se loni dařilo, díky daním se může letos opět opravovat

Hezké středeční dopoledne,

hned z kraje roku tady máme z Městského úřadu hned dvě pozitivní zprávy. Týkají se jak probíhající rekonstrukce orlovského náměstí 28. října v Orlové – Lutyni, tak rozpočtu a parkování.

Podle informace, kterou zveřejnila i místostarostka Orlové, Ing. Petra Jenčmionková (ANO) má město o 57 milionů bohatší rozpočet než se původně plánovalo. Město tyto finance získalo na daních. Finance budou zřejmě použity na opravy, kterých je v našem městě určitě potřeba celá řada.

Druhou pozitivní zprávou je, že si Město Orlová nakonec nebude muset půjčovat od banky 50 milionů korun na výstavbu komerčního a obytného domu, který vyroste na novém náměstí. Tyto finance podle slov starosty, Ing. Tomáše Kuči (ČSSD) najde město ve svém rozpočtu. Podotkl ale, že o možné bankovní půjčce bude vedení města jednat i nadále – chce totiž tyto finance použít pro budoucí investice.

Poslední informací je parkovací plocha před Městským úřadem, která se pomalu ale jistě blíží k dokončení. Původně mělo být parkoviště dokončeno ještě před koncem roku 2018, ale jak jsme již uvedli, vše záviselo na vývoji stavebních prací a dohodě všech stavbou dotčených stran. Po celou dobu rekonstrukce náměstí bude parkování před úřadem bezplatné.

V závěru bychom se chtěli zeptat vás, občanů, co byste nechali opravit za zmíněných 57 milionů, které má nyní město v rozpočtu navíc? Pište nám do komentářů své návrhy, TIPy, co si myslíte, že je podle vás prioritní. Rádi Vaše návrhy předložíme vedení města. Psát své návrhy můžete také na email: redakce@eorlova.cz – do předmětu zprávy prosím napište heslo „Opravy v Orlové“. Do emailu prosím pište jen konkrétní náměty např. chodník na ulici F. S. Tůmy od domu čp. po čp. apod.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Your email address will not be published.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow