Led 03 2018

Orlové se loni dařilo, díky daním se může letos opět opravovat

Hezké středeční dopoledne,

hned z kraje roku tady máme z Městského úřadu hned dvě pozitivní zprávy. Týkají se jak probíhající rekonstrukce orlovského náměstí 28. října v Orlové – Lutyni, tak rozpočtu a parkování.

Podle informace, kterou zveřejnila i místostarostka Orlové, Ing. Petra Jenčmionková (ANO) má město o 57 milionů bohatší rozpočet než se původně plánovalo. Město tyto finance získalo na daních. Finance budou zřejmě použity na opravy, kterých je v našem městě určitě potřeba celá řada.

Druhou pozitivní zprávou je, že si Město Orlová nakonec nebude muset půjčovat od banky 50 milionů korun na výstavbu komerčního a obytného domu, který vyroste na novém náměstí. Tyto finance podle slov starosty, Ing. Tomáše Kuči (ČSSD) najde město ve svém rozpočtu. Podotkl ale, že o možné bankovní půjčce bude vedení města jednat i nadále – chce totiž tyto finance použít pro budoucí investice.

Poslední informací je parkovací plocha před Městským úřadem, která se pomalu ale jistě blíží k dokončení. Původně mělo být parkoviště dokončeno ještě před koncem roku 2018, ale jak jsme již uvedli, vše záviselo na vývoji stavebních prací a dohodě všech stavbou dotčených stran. Po celou dobu rekonstrukce náměstí bude parkování před úřadem bezplatné.

V závěru bychom se chtěli zeptat vás, občanů, co byste nechali opravit za zmíněných 57 milionů, které má nyní město v rozpočtu navíc? Pište nám do komentářů své návrhy, TIPy, co si myslíte, že je podle vás prioritní. Rádi Vaše návrhy předložíme vedení města. Psát své návrhy můžete také na email: redakce@eorlova.cz – do předmětu zprávy prosím napište heslo „Opravy v Orlové“. Do emailu prosím pište jen konkrétní náměty např. chodník na ulici F. S. Tůmy od domu čp. po čp. apod.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Your email address will not be published.