Nový přestupní terminál v Orlové nabídne větší komfort cestujícím i bezpečí

Příjemné večer,

jak jsme již na našem Facebooku informovali, původní hala autobusového nádraží v Orlové – Lutyni šla k zemi. Nahrazuje jí z brusu nová za zhruba 25 milionů korun.

V novém přestupním terminálu je již zpřístupněna veřejnosti čekárna. Stávající provoz je však ještě provizorní. Plné nasazení se podle ředitele společnosti ČSAD, Ing. Tomáše Vavříka spustí až v dubnu tohoto roku. Orlované se již na našem facebooku ptali, jaký byl důvod bourání staré budovy a proč se například neopravila, nebo jaké služby občanům nový přestupní terminál v Orlové přinese.

I na to jsme se ptali ředitele Tomáše Vavříka. d pojedete

Stará budova autobusového nádraží byla již pro stávající využití dopravy předimenzovaná a celkově neodpovídala aktuálním potřebám cestujících. Rozhodli jsme se proto vybudovat přestupní terminál, kde budou moci cestující bezpečně odstavit své osobní vozidlo, případně kolo a využít tak služeb hromadné přepravy.“ řekl portálu eOrlová, ředitel Vavřík.

Cestující se mohou těšit na prostornou čekárnu, nové sociální zařízení a informační panely, které budou informovat o jednotlivých spojích. Na své si přijdou i fandové kol, pokud totiž pojedete na autobusové nádraží na kole, můžete jej uzamknout přímo na přestupním stanovišti a pokračovat dále např autobusem. Samotné uschování kola je bezplatné, jedinou výjimku tvoří vratná záloha na zapůjčenou kartu, která bude činit 200 Kč. Míst pro kola bude celkem 32.

V prostoru nového autobusového nádraží budou také nová parkovací místa a to včetně tzv. KISS&RIDE rezervací, které budou sloužit na přistavení vozidla např. když pro své blízké budete chtít přijet nebo je odvézt na autobus. Tato novinka funguje v České republice již od roku 2010 a takto vyhrazená parkovací místa jsou označena dopravní značkou K+R.  Celkově bude vybudováno 29 parkovacích míst z toho 2 místa pro handicapované a 4 místa pro personál ČSAD Karviná a.s.

Nový přestupní terminál v Orlové nabídne také lepší informovanost a bezpečnost. Cestující již nebudou muset přecházet na jednotlivé ostrůvky, jak byli doposud zvyklí, ale všechny zastávky se přesunou do jednoho nástupiště.

K dispozici budou mít cestující také 1 velkoplošný venkovním LED panele a 2 LCD informačními panely, umístěnými v čekárně budovy, které budou zobrazovat odjezdové časy linek, případná zpoždění a další informační sdělení z dispečinku.

V závěru ještě doplníme, že zapojení Orlovské MHD do systému ODIS má dojít s termínem nově vyhlášených soutěží pro dopravce a to od 10. června 2018. Samozřejmě budeme ještě dopředu informovat konkrétněji.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.