Přijďte na Den požární bezpečnosti

Příjemné odpoledne,

malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti (DPB), který letos vyšel na dubnový „pátek třináctého“ (13.04.2018) a je tradičně spojen s možností prohlídky moderní techniky a zázemí 21 hasičských stanic HZS Moravskoslezského kraje. Vstup zdarma bude v pátek mít Hasičské muzeum města Ostravy (9-17 hodin). Akci koordinuje v ČR Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD).

Otevřeno bude ve všech okresech Moravskoslezského kraje s malými obměnami od 9 do 16 hodin, v okresech Opava a Bruntál jen do 14 hodin. Pouze jedna ze všech 22 stanic HZS MSK má letos v pátek třináctého „zavřeno“ – Bruntál, a to kvůli pokračujícím stavebním pracím. Letos bude DPB v celé ČR zaměřen na „vzdělání k bezpečnosti“ (např. pro děti, seniory a osoby se specifickými potřebami).

Připraveny jsou ve stanu prevence a jeho okolí ukázky kontejneru nouzového přežití, detektorů signalizující úniky nebezpečných plynů v domácnostech, přenosné hasicí přístroje, evakuační zavazadlo i soutěže pro děti.

okrese Karviná bude na DPB 2018 otevřeno všech 5 stanic HZS MSK – Karviná, Havířov, Orlová, Český Těšín a Bohumín, a to od 8 do 17 hodin. Na všech stanicích budou ukázky hasičské techniky a zázemí stanice. Na stanici Karviná se jako každoročně z důvodu velkého zájmu základních škol v Karviné a okolních obcí uskuteční dny požární bezpečnosti ve dnech 11.4.- 13.4.2018, na tuto akci je předem přihlášeno 15 tříd (cca 450 dětí). Vybraným skupinám dětí budou čteny hasičské pohádky.

Karvinští profesionální hasiči také budou seznamovat návštěvníky své stanice s možnostmi eliminace následků případného požáru, a to např. instalací hlásičů požáru a detektorů plynů.

Jednotky ze všech stanic v ÚO (okrese) Karviná budou rozmisťovat letáky na nástupních plochách pro požární techniku, které jsou často zaplněny automobily, a dále ve špatně přístupných lokalitách, kde je problematická průjezdnost požární techniky.

Informace o ostatních otevřených stanicích si můžete přečíst přímo na webu HZS Moravskoslezského kraje.

 

Informaci portálu eOrlová předal, por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

 

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..