Orlovští hasiči se spolu se starostou utkají proti Bohumínu

Kdo bude mít více energie? Zhruba 100 tisíc korun od Nadace ČEZ si mezi sebou rozdělí malí hasiči z Orlové-Poruby a sportovci z DDM Bohumín. Záleží na tom, kdo na Oranžovém kole v sobotu 2. června dopoledne před dětmarovickou elektrárnou „našlape“ více. Šlápnout do pedálů přitom mohou všichni účastníci dne otevřených dveří elektrárny, a sami se rozhodnout, komu svou energii věnují.

Na loňském dni otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice vyšlapali návštěvníci na Oranžovém kole přes 51 000 korun pro DDM Orlová.

„V našem sboru působí 17 dětí a 8 dorostenců, výjezdová jednotka má 22 členů a máme také ženské sportovní družstvo. Výtěžek z Oranžového kola využijeme k nákupu sportovního nářadí, dresů, přileb a opasků – to jsou věci, bez kterých se na soutěžích neobejdeme,“ vysvětlil velitel jednotky SDH Poruba Michal Beňo a dodal: „Cíl naší účasti na charitativní akci v Elektrárně Dětmarovice je jasný: podpořit naše členy a hlavně mladé hasiče, probudit jas v jejich očích a povzbudit je k další chuti do hasičské práce.“

Bohumínští plánují, že si za vysportované peníze nakoupí figuríny na tréning fotbalu, florbalu nebo házené: „Rádi bychom získali alespoň 4 figuríny, aby byl trénink co nejefektivnější. Nafukovací figuríny jsou skvělá věc, děti mohou využít plný čas k tréninku a trenéři si mohou připravit nová a ještě zábavnější cvičení,“ řekl ředitel DDM Bohumín Ondřej Veselý.

Kromě charitativního „šlapání“ chystá ČEZ pro návštěvníky spoustu zábavy pro malé i velké, představení projektu skleníků v Dolní Lutyni včetně ochutnávky rajčat z farmy, kterou NWT provozuje na Slovensku, a hlavně exkurze v elektrárně, kde vysvětlí, jak se elektrárna vyrovnala s následky požáru a jaká je její další perspektiva. Program před elektrárnou začíná v 9 hodin, prohlídky startují už o hodinu dříve.

 

o akci informoval portál eOrlová,
tiskový mluvčí ČEZ, Vladislav SOBOL

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.