Další dealeři drog za mřížemi

Hezké odpoledne,

kriminalisté  z TOXI týmu v minulých dnech na Karvinsku opět zatýkali. Za mřížemi tentokrát skončili dva muži  ve věku 25 a 33 let z Karviné a jedna žena z Bohumína.

U mladšího pachatele (25) usnesení zahrnuje zločin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší muž (33) ze dvojice je obviněn ze spáchání pomoci ke zločinu a pro přečin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.


Mladšímu muži bylo prokázáno, že nejméně od loňského léta do svého zadržení v desítkách případech vyráběl drogu pervitin. Po výrobě drogu prodával různým osobám, a takto získal nejméně sto tisíc korun.

Jeho komplic při výrobě drogy pomáhal, i když si byl vědom svého protiprávního jednání. Vyrobenou drogu prodával, samotnou výrobu pomáhal maskovat. V bytě, kde „vařili“ sestrojil zařízení na odtah zápachu.

U důvodně podezřelého (25) bylo soudem rouhodnuto o vazebním stíhání. Muž je ohrožen trestem odnětím svobody na dvě léta až deset let.

Starší důvodně podezřelý (33) byl propuštěn na svobodu. V jeho případě zákon stanoví trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

V Bohumíně byla zadržena 37letá žena, která byla obviněna ze spáchání deliktu drogové kriminality.
Komisař proti ženě zahájil trestní stíhání a obvinil ji ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za vinu je jí kladeno, že několik měsíců prodávala drogu pervitin. V minulosti žena byl již několikrát soudně trestána za majetkovou trestnou činnosti. V současnosti je ohrožena trestem odnětím svobody na jeden rok až pět let.

 

Informaci portálu poskytla komisařka por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..