Dobrovolníci zaplnili v Orlové primářovu pracovnu

Někdo říká, že se orlovská nemocnice bude zavírat, orlovská ADRA ji naopak otevírá všem dobrovolníkům, kteří by rádi pomohli. 16.10. proběhlo školení nových zájemců o dobrovolnictví.  „Vím, že svět k lepšímu nezměním, ale pokud budu moci potěšit jednoho člověka, budu moc ráda,“ řekla jedna ze zájemkyň o dobrovolnictví, která studuje ostravskou universitu. Dvě studentky z místního gymnázia zase řekly, že „prostě chceme pomoct.“ Jako zájemce o dobrovolnictví se přihlásil i farář Církve bratrské „nabídka o dobrovolnictví v Orlové a Petřvaldu mě oslovila a rád pomůžu lidem v domovech pro seniorů nebo tady na LDN v nemocnici,“ dodal.

Hana Čadová, která vedla školení, byla nadšená, že se našlo tolik dobrovolníků. „Jsem velice ráda za každého, kdo dnes dorazil. V Orlové a Petřvaldu máme programy v domovech pro seniory, v nemocnici a také pro handicapované klienty Benjamín. Tam všude nutně potřebují lidi, kteří si budou s klienty povídat, hrát karty, jít na procházku apod.“ říká.

Sociální pracovnice z orlovské nemocnice Pavla Hrdinová byla ráda že její oddělení se konečně dočká dobrovolníků, kteří budou za pacienty docházet a trávit s nimi čas. „Už se nemůžu dočkat, až to zítra řeknu panu primáři,“ řekla sestřička z oddělení.

Orlovští a Petřvaldští dobrovolníci mají nově možnost získat volné vstupenky do DINO PARKU a také získat odpuštění poplatku v knihovně Orlová. „Jsem rád, že jednou za rok knihovna a Dinopark nám věnovali volňásky pro naše dobrovolníky, je to jen malý dík za tu práci, kterou dělají. Chtěl bych pozvat další lidi mezi nás, stačí napsat na emailovou adresu: gracian.svacina@adra.cz,“ uzavírá spokojeně Gracián Svačina, koordinátor dobrovolníků.

 

Gracián SVAČINA
ADRA Orlová

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.