Problémy se silným větrem setrvávají

Problémy související se silným větrem se začaly v našich krajích hromadit v neděli večer. Počet poruch rychle rostl nejvíce v Olomouckém a následně v Moravskoslezském kraji. Společnost ČEZ k ránu evidovala bez elektřiny v Moravskoslezském kraji na 48 tisíc odběrných míst, 60 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí.

Mezi nejvíce zasažené lokality patří i Orlová, Petřvald, Rychvald (nikoliv celá města).

ČEZ intenzivně pracujem na obnovení dodávky do postižených lokalit. V případě nahlášení poruch prosím použijte bezplatnou distribuční linku 800 850 860.

Hasiči v Moravskoslezském kraji vyjeli od nedělní půlnoci do dnešních 11 hodin již téměř 400x kvůli silnému větru. Události dosud bez zranění osob.

Aktuální informace budeme přidávat do tohoto článku v průběhu dne.

AKTUALIZACE K 13:00 hod.
aktuálně je v Moravskoslezském kraji bez elektřiny cca 7.500 odběrných míst a řeší se 27 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Ve většině případů by měly být poruchy odstraněny do večerních hodin, ale dá se předpokládat, že na některých opravách se bude pracovat i během zítřejšího večera.

AKTUALIZACE K 22:00 hod.
Bez elektřiny je v tuto chvíli cca 2.500 odběrných míst a řeší se stále 13 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí


AKTUALIZACE K 07:00 hod. .
Ke včerejší 22 hodině večer byl odvolán kalamitní stav. Během včerejší noci se podařilo obnovit dodávku elektřiny dalším odběrným místům. Na likvidaci zbývajících poruch se usilovně pracuje. I nadále mohou zákazníci hlásit poruchy na bezplatnou linku 800 850 860 případně na webu www.bezstavy.cz. Aktuální situaci lze sledovat také na webu www.cezdistribuce.cz

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..