Včerejší dopravní nehoda u Orlové skončila tragicky

Nehoda se odehrála krátce před sedmou hodinou ranní na ulici Ostravská, na čtyřproudové komunikaci, před vjezdem do obce Orlová. Zde se za dosud nevyjasněných okolností střetla 3 osobní vozidla a jedno nákladní. Následkem tohoto střetu zemřela osmačtyřicetiletá žena a 5 dalších účastníků nehody bylo zraněno.

Příčiny dopravní nehody zatím nejsou známy a budou předmětem znaleckého zkoumání“ napsal v prohlášení Bc. Miroslav Kolátek, Policie ČR.

dav

U nehody zasahovalo celkem 7 týmů zdravotnické záchranné služby. Operátoři ZZS MSK byli o nehodě informováni dvanáct minut před sedmou hodinou. Na místo ihned vyjely posádky ze základen záchranné služby v Orlové, Karviné, Havířově a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. Na místě pracovali tři lékařské a čtyři zdravotnické týmy.

Záchranáři měli v péči celkem šest osob:Osmačtyřicetiletá žena zůstala zaklíněna v havarovaném vozidle, kde ji poskytoval první pomoc svědek události. Postižená nejevila známky života. Záchranáři pokračovali v započaté resuscitaci za pomoci přístrojové techniky a léků. Mnohočetná poranění, která utrpěla, však nebyla slučitelná se životem a na místě jim podlehla. Lékař ZZS musel konstatovat smrt pacientky.

Sedmadvacetiletý muž byl po vyproštění hasiči ošetřen s vícečetnými poraněními a ve vážném stavu letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

sdr

O pět let starší muž utrpěl poranění v oblasti trupu. Za pomoci vyprošťovacího rámu byl uložen do vakuové matrace a po podání léků jej tým ZZS transportoval do Městské nemocnice Ostrava.

Do téhož zdravotnického zařízení byl pozemní cestou přepraven také devětadvacetiletý muž, a to s poraněním páteře a pánve. Jeho zranění klasifikovali lékaři ZZS rovněž jako těžké. Další dva pacienti – šestadvacetiletá žena a třicetiletý muž, byli záchranáři ošetřeni se středně vážnými poraněními a poté předáni do další péče chirurgické ambulance karvinské nemocnice.

Doplnil tiskový mluvčí ZZS MSK, PhDr. Lukáš Humpl.

Krátce před sedmou ranní dorazili na místo i hasiči, dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Karviná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hasiči se zaměřili na vyproštění dvou osob (muže a ženy), pak pomáhali s ošetřováním dalších zraněných osob.

Na únik provozních kapalin na silnici hasiči použili nasákavý sorbent. Po zdokumentování nehody hasiči silnici uklidili.Ukončil prohlášení tiskový mluvčí, por. Mgr. Petr Kůdela.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..