Policie hledá podvodné zedníky

Hezké odpoledne,

Policisté obvodního oddělení Orlová žádá širokou veřejnost o pomoc při pátrání. Aktuálně prověřují okolnosti přečinu podvod, ke kterému došlo na konci měsíce srpna letošního roku. Poškozený muž si podal na internetových stránkách inzerát k vykonání zednických prací do novostavby rodinného domu.

Na inzerát reagoval muž, který se představil jako pan Novák s tím, že zednické práce provede. Následně se s majitelem rodinného domu domluvil na osobní schůzce a poté vyčíslení cenové nabídky. Zde už se na místo dostavili jeho údajní tři zaměstnanci. Po prohlídce novostavby došlo k vyčíslení ceny za provedení zednických prací. Muži požadovali zálohu na materiál ve výši 40.000,- Kč. Tuto částku poškozený vyplatil s tím, že další den měli materiál přivést. Do dnešního dne nedošlo jak k dodání materiálu, tak ani k vykonání prací. Kontaktní osoba pan Novák je neexistující a peníze také vráceny nebyly.

Fotografie podezřelých z podvodu

Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním přečinu podvod žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osob (z videozáznamu), které by mohly přispět k objasnění výše uvedeného skutku.

Videozáznam

Videozáznam poskytla Policie ČR k uveřejnění do tisku.

Policie tedy žádá osoby, které by mohly k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátily na obvodní oddělení Policie ČR Orlová, a to na telefonní číslo 974 744 701, nebo na linku 158, případně aby se dostavily osobně na nejbližší policejní služebnu.

Za jakékoliv poskytnuté informace předem děkujeme.

informace portálu eOrlová poskytla
komisařka, por. Bc. Eva Michalíková

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..