Řidič za šera přehlédl chodce.

V neděli 10. listopadu navečer se na ulici Slezská v Orlové – Porubě stala vážná dopravní nehoda mezi osobním vozidlem a chodcem. Dle Zdravotnické záchranné služby byl sražený muž (54 let) po střetu při vědomí a s poraněním hlavy a horních končetin následně předán do péče v karvinské nemocnici.

Dle dosavadního šetření nehody je na vině řidič osobního vozidla, který omezil či ohrozil chodce, který přecházel po přechodu pro chodce.

V těchto dnech je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti jak při jízdě vozidlem, tak také při přecházení vozovky. Velmi častým nešvarem je zlozvyk přecházení mimo vyznačené a osvětlené přechody pro chodce a nepřizpůsobení jízdy klimatickým podmínkám. Počasí je v tomto podzimním čase velmi rychle proměnlivé a místy se můžeme náhle setkat s velmi sníženou viditelností.

Chodci by měli zejména používat reflexní prvky a užít pouze vyznačených přechodů pro chodce. Zejména rodiče by měli poučit své děti o důležitosti této prevence. Nedělní nehoda se obešla bez vážnějších důsledků, ale příště to může dopadnout jinak.

Myslete na to vždy, když budete přecházet vozovku.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..