Policie pátrá po muži, který v Karviné přepadl večerku

V závěru loňského roku došlo v okresu Karviná k loupežnému přepadení obsluhy večerky a krádeže finanční hotovosti. K tomuto činu došlo dne 28. prosince 2019 kolem 21:15 hodin, kdy dosud neznámý a maskovaný pachatel vstoupil do objektu potravin v době, co se obsluha v prodejně nacházela sama.

Ihned u vstupu na ni namířil zbraň se slovy “Peníze“ a pokynul zbraní směrem ke kase. Po otevření pokladny z ní odcizil veškeré bankovky. Jelikož pachatel nebyl zřejmě s výši finanční hotovostí v pokladně spokojen, sdělil prodavačce, že je to málo. Ta mu ukázala další místo pod pultem, odkud odcizil zde uložené peníze a z prodejny utekl i s několika tisíci korunami.

Dle vyjádření prodavačky se mělo jednat o muže vyšší mohutnější postavy, byl maskován kuklou s otvory na oči a ústa, na nohou měl obuty černé sportovní tenisky. Ke zbrani uvedla, že se mělo jednat o krátkou střelnou zbraň s největší pravděpodobností stříbrné barvy.

Karvinští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež, za což může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v délce od 2 do 10 let.

Policie České republiky tímto žádá občany, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k totožnosti muže z přiloženého videozáznamu a fotografií, aby se obrátili na linku 158 či sdělili informace osobně na nejbližší policejní služebnu.

informace portálu eOrlová poskytla
nprap. Karolína Bělunková
vrchní inspektor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..