Zpět na Aktuálně

Petice „Zachování budovy ZUŠ J. R. Míši v Orlové-Porubě“

Petice proti těžbě uhlí v OrlovéVážení občané, čtenáři,

před sebou vidíte speciální rubriku, která je zaměřena na Petici pro zachování budovy ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě. Jejíž členové ve spolupráci s Městem Orlová bojují za zachování této jedinečné budovy, kterou Kraj, jako zřizovatel chce zbourat a výuku přestěhovat do menších a nevyhovujících prostor.

Problém této kauzy, která je patrně předem promyšlena a vykonstruovaná se setkává s neochotou vedení Kraje nalézt jakoukoliv diskusi ve smyslu nalézt společnou cestu – jak zachránit budovu školy, kde byla léta zanedbaná péče a rozšířit výuku uměleckých oborů o které je zájem. Členové Petičního výboru v této věci jednají nejen na regionální úrovni, ale žádají o pomoc i poslance či senátory, kteří ve volebním období Moravskoslezského kraje působí.

V rubrice najdete články, které souvisí s touto kauzou, rozhovory, reportáže, ale i diskusi, kterou tímto startujeme mezi občany. Máte-li k tomuto tématu co říct, pište na adresu redakce: redakce@eorlova.cz, do předmětu zprávy uveďte „PETICE PRO ZUŠ“ popřípadě pište do komentářů na tuto stránku.

 

DROZDÍK Petr
šéfredaktor

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..