Return to Aktuálně

Rekonstrukce Náměstí 28. října v Orlové

Rubrika se připravuje ….

Zastupitelstvo města schválilo podobu nového náměstí v Orlové

Když se řekne „rekonstrukce orlovského náměstí“ tak jistě nenajdeme jediného občana, který by si nevzpomněl na projekt, který se táhne od března minulého roku. Diskuse kolem revitalizace a humanizace orlovského náměstí na nějaký čas utichla a byla zahnána do kouta a proto si nyní připomeňme pár důležitých dat, která celý projekt provázela.

Stává se z rekonstrukce náměstí v Orlové mediální fraška ?

O rekonstrukci náměstí 28. října v Orlové se hovoří už poměrně dlouho a nejde jen o formálním sdělení či běžném článku v novinách a internetových médiích. V poslední době se z toho stal spor mezi zastupitelstvem a Občanským sdružením Orlovák, který do celého procesu rekonstrukce několikrát zasáhl svými připomínkami. V březnu minulého roku se hovořilo, …

Orlová bude mít nové náměstí

Město Orlová bude mít nové náměstí. Jak projekt vypadá, a co se chystá se dozvíte v článku. Videoreportáž naleznete zde: http://www.tvportaly.cz/orlova/v-orlove-vybuduji-nove-namesti http://www.infoportaly.cz/karvinsko/orlova/853-v-orlove-vybuduji-nove-namesti

5 comments

Skip to comment form

  • Mirek on 30.6.2016 at 11:13
  • Reply

  Kdy bude dokočena oprava chodníků a parkoviště na ulici Karla Dvořáčka je to ostuda když se tu pracuje jen tří hodiny v tydnu a kdo je za to zodpovědny,to se nedivím že nemáme ani náměstí a koupaliště,volby jsou už za dveřmi….

  1. Dobrý den,

   informace o harmonogramu stavby zjistíme a dáme Vám vědět. Děkuji za Vás podnět.

   DROZDÍK Petr

   1. Dobrý den,

    podle našich zjištění má Město Orlová k uvedené stavbě výhrady a stále probíhají přejímací řízení. Zhotovitel stavby je v prodlení s dodáním a v současné době mu běží penalizace. Po odstranění všech vad a nedodělků by stavba mohla být zkolaudována do konce měsíce srpna.

    DROZDÍK Petr

 1. Kdy bude mít náměstí-v roce 2020,2050,2150,2250,2500 nebo nikdy.Už tomu rozumím,proč se všude vykládá,že průměrné iq občanů Orlové je nižší,než v okolních městech,nebo možná spíš nejnížší z celé republiky

  1. V tuto chvíli musí Ministerstvo financí, které to platí vyhlásit nové výběrové řízení na firmu, která stavbu dokončí. K tomu může podle mých informací dojít až tehdy, kdy současná firma dokončí to co slíbila, tzn. zastávku Lutyně-Pošta, přístup k poště a parkoviště před Městským úřadem.

   Je to velmi nepříjemná věc, ale je potřeba si uvědomit, že za tyto komplikace nemůže Město Orlová, ale Ministerstvo financí, které firmu vybralo.

   DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.