Return to Orlová

Revitalizace Zimovůdky

Jak  revitalizovat údolí Zimovůdky?

jak jsme vás již 11. prosince informovali, vedení města Orlová na svých webových stránkách připravilo 4 scénáře k plánované revitalizaci Zimovůdky v Orlové.

Cílem projektu je propojit zámecký park v Orlové – Městě s lesoparkem v Orlové – Lutyni. Pro mnohé z občanů města je to jistě krok správným směrem, jak ale bude revitalizace vypadat? Kdo o ní rozhodne?

Rozhodněte o revitalizaci Zimovůdky v Orlové vy!

Rozhodněte o revitalizaci Zimovůdky v Orlové vy!

Bývalé vedení města si ke konzultaci pozvalo studenty architektury z  Zürichu, kteří  vytvořili čtyři rozdílné verze s různým zaměřením pro budoucí využití orlovské Zimovůdky.

Návrhy byly prvně představeny široké veřejnosti prostřednictvím veřejné prezentace v DKM Orlová. Následně byly tyto projekty s možností hlasování umístěny na stránkách města.

Bohužel hlasování k vypracované studii na oficiálních stránkách města oslovilo jen pár občanů, proto se i naše redakce připojila k větší propagaci projektu revitalizace.

 

Na přání našich čtenářů jsme vytvořili speciální rubriku, kde můžete připojit svůj osobní postoj, názor a veřejně tak diskutovat o této problematice.

Pokud se chcete k projektu vyjádřit a není vám lhostejné, jak bude vypadat v budoucnu životní prostřední našeho města, pak je tedy tato rubrika tím správným zdrojem pravidelných informací.

Naleznete zde odkazy na články k tématu nejen z diskuse, ale i sociálních sítí a novinových portálů.

Své podněty a názory můžete zasílat na redakční email: redakce@eorlova.cz – do předmětu zprávy uveďte „ZIMOVŮDKA ORLOVÁ“ případně na speciální facebookové stránce.

 

Kde je možné najít další informace ?

Anketa k budoucí podobě Zimovůdky
http://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/25911-anketa-k-budouci-podobe-udoli-zimovudky.html

Průzkum  města Orlová „Revitalizace údolí Zimovůdky“
http://mojeanketa.cz/pruzkum/218082135/1/

Úvodní diskuse k revitalizaci údolí Zimovůdky Orlová
http://volimorlovou.cz/node/384

Článek internetového portálu Karvinské noviny on-line
http://www.karvinskenoviny.eu/clanky/24875-zimovudky

Článek internetového portálu Deník.cz
http://karvinsky.denik.cz/kratce/1286054-pomozte-vytvorit-budouci-podobu-zimovudky.html

Článek internetového portálu 5+2
http://karvina.5plus2.cz/51942/orlova-rozsiruje-rekreacni-zonu

Článek na Infoportaly.CZ
http://www.infoportaly.cz/karvinsko/orlova/13733-v-orlove-predstavi-projekty-ze-svycarska

 

 

Pošlete nám své fotografie z údolí Zimovůdky

Pošlete nám své fotografie z údolí Zimovůdky

Na Facebookových stránkách Revitalizace Zimovůdky Orlová jste mohli postřehnout informaci o sbírce fotografií z Orlovské přírody. Pokud chodíte na procházky orlovskou přírodou a rádi fotíte ať už svým mobilním telefonem nebo fotoaparátem, pošlete nám své úlovky z údolí Zimovůdky. Rádi bychom zdokumentovali současný stav přírody. Své příspěvky nám můžete zasílat na Facebookovou stránku Revitalizace Zimovůdky …

eOrlová podporuje projekt revitalizace Zimovůdky, zapojte se i vy!

eOrlová podporuje projekt revitalizace Zimovůdky, zapojte se i vy!

Hezký den všem, dnešním dnem jsme spustili speciální rubriku na podporu projektu revitalizace Zimovůdky v Orlové. Všechny dostupné informace a prostor k diskusi naleznete v kategorii Vaše dotazy -> Revitalizace Zimovůdky případně rovnou na odkazu: http://www.eorlova.cz/zimovudka Pevně věříme, že se do projektu zapojíte. Předem děkujeme za vaši účast a podporu.

Zimovůdky čeká revitalizace, rozhodněte o jeho podobě právě vy.

Zimovůdky čeká revitalizace, rozhodněte o jeho podobě právě vy.

Na oficiálních stránkách města Orlová proběhla informace o připravované revitalizaci údolí Zimovůdky a záměru vytvořit rekreační propojení zámeckého parku v Orlové – Městě s lesoparkem v Orlové – Lutyni. K dispozici jsou celkem 4 scénáře, které představují budoucí podobu Zimovůdek. Občané se mohou k těmto návrhům vyjádřit pomocí hlasování. Budeme rádi, když se připojíte a sdělíte …

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.