Return to Orlová

Revitalizace Zimovůdky

Jak  revitalizovat údolí Zimovůdky?

jak jsme vás již 11. prosince informovali, vedení města Orlová na svých webových stránkách připravilo 4 scénáře k plánované revitalizaci Zimovůdky v Orlové.

Cílem projektu je propojit zámecký park v Orlové – Městě s lesoparkem v Orlové – Lutyni. Pro mnohé z občanů města je to jistě krok správným směrem, jak ale bude revitalizace vypadat? Kdo o ní rozhodne?

Rozhodněte o revitalizaci Zimovůdky v Orlové vy!

Rozhodněte o revitalizaci Zimovůdky v Orlové vy!

Bývalé vedení města si ke konzultaci pozvalo studenty architektury z  Zürichu, kteří  vytvořili čtyři rozdílné verze s různým zaměřením pro budoucí využití orlovské Zimovůdky.

Návrhy byly prvně představeny široké veřejnosti prostřednictvím veřejné prezentace v DKM Orlová. Následně byly tyto projekty s možností hlasování umístěny na stránkách města.

Bohužel hlasování k vypracované studii na oficiálních stránkách města oslovilo jen pár občanů, proto se i naše redakce připojila k větší propagaci projektu revitalizace.

 

Na přání našich čtenářů jsme vytvořili speciální rubriku, kde můžete připojit svůj osobní postoj, názor a veřejně tak diskutovat o této problematice.

Pokud se chcete k projektu vyjádřit a není vám lhostejné, jak bude vypadat v budoucnu životní prostřední našeho města, pak je tedy tato rubrika tím správným zdrojem pravidelných informací.

Naleznete zde odkazy na články k tématu nejen z diskuse, ale i sociálních sítí a novinových portálů.

Své podněty a názory můžete zasílat na redakční email: redakce@eorlova.cz – do předmětu zprávy uveďte „ZIMOVŮDKA ORLOVÁ“ případně na speciální facebookové stránce.

 

Kde je možné najít další informace ?

Anketa k budoucí podobě Zimovůdky
http://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/25911-anketa-k-budouci-podobe-udoli-zimovudky.html

Průzkum  města Orlová „Revitalizace údolí Zimovůdky“
http://mojeanketa.cz/pruzkum/218082135/1/

Úvodní diskuse k revitalizaci údolí Zimovůdky Orlová
http://volimorlovou.cz/node/384

Článek internetového portálu Karvinské noviny on-line
http://www.karvinskenoviny.eu/clanky/24875-zimovudky

Článek internetového portálu Deník.cz
http://karvinsky.denik.cz/kratce/1286054-pomozte-vytvorit-budouci-podobu-zimovudky.html

Článek internetového portálu 5+2
http://karvina.5plus2.cz/51942/orlova-rozsiruje-rekreacni-zonu

Článek na Infoportaly.CZ
http://www.infoportaly.cz/karvinsko/orlova/13733-v-orlove-predstavi-projekty-ze-svycarska

 

 

Pošlete nám své fotografie z údolí Zimovůdky

Pošlete nám své fotografie z údolí Zimovůdky

Na Facebookových stránkách Revitalizace Zimovůdky Orlová jste mohli postřehnout informaci o sbírce fotografií z Orlovské přírody. Pokud chodíte na procházky orlovskou přírodou a rádi fotíte ať už svým mobilním telefonem nebo fotoaparátem, pošlete nám své úlovky z údolí Zimovůdky. Rádi bychom zdokumentovali současný stav přírody. Své příspěvky nám můžete zasílat na Facebookovou stránku Revitalizace Zimovůdky …

eOrlová podporuje projekt revitalizace Zimovůdky, zapojte se i vy!

eOrlová podporuje projekt revitalizace Zimovůdky, zapojte se i vy!

Hezký den všem, dnešním dnem jsme spustili speciální rubriku na podporu projektu revitalizace Zimovůdky v Orlové. Všechny dostupné informace a prostor k diskusi naleznete v kategorii Vaše dotazy -> Revitalizace Zimovůdky případně rovnou na odkazu: http://www.eorlova.cz/zimovudka Pevně věříme, že se do projektu zapojíte. Předem děkujeme za vaši účast a podporu.

Zimovůdky čeká revitalizace, rozhodněte o jeho podobě právě vy.

Zimovůdky čeká revitalizace, rozhodněte o jeho podobě právě vy.

Na oficiálních stránkách města Orlová proběhla informace o připravované revitalizaci údolí Zimovůdky a záměru vytvořit rekreační propojení zámeckého parku v Orlové – Městě s lesoparkem v Orlové – Lutyni. K dispozici jsou celkem 4 scénáře, které představují budoucí podobu Zimovůdek. Občané se mohou k těmto návrhům vyjádřit pomocí hlasování. Budeme rádi, když se připojíte a sdělíte …

Napsat komentář

Your email address will not be published.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow