Return to Ukliďme Orlovou !

4. ročník (2017)

sliderUkliďme Česko – Ukliďme Orlovou !

Vážení čtenáři, občané,

nacházíte se na stránce, která je věnovaná ekologické akci
Ukliďme Česko!„, které se Orlová již pravidelně účastní.

Letos nás čeká již 4. ročník a musím konstatovat, ten loňský se opravdu ale opravdu vydařil.

Za uplynulé ročníky nás bylo dohromady 150 dobrovolníků a už jsme uklidili víc jak 26 tun odpadu! Je to úctyhodný výkon a odpadu v daných lokalitách nepřibývá. Velice mne těší, že se do této akce zapojují i naši zastupitelé a radní a to včetně pana starosty Tomáše Kuči. Tímto bych chtěl již na začátku poděkovat za jejich dosavadní podporu, kterou projektu věnovali.

 

Letošní rok se výhradně zaměříme na lokality, které z kapacitních důvodů nebylo možné v minulých letech obsadit. Pokud počasí dovolí, s mapováním skládek bychom mohli začít již v polovině února. Mapování bude opět probíhat v kooperaci s odborem životního prostředí města Orlová a samozřejmě budeme přijímat i podněty ze strany občanů. Pokud tedy chcete aktivně pomoci s mapováním a chodíte do okolní přírody, stáhněte si do mobilního telefonu aplikaci Zmapuj To!, která je dostupná pro platformy iOS, Windows Phone a Android. Aplikace je dokonce funkční i na BlackBerry s operačním systémem 10. Díky této aplikaci můžete jednoduše mapovat skládky vč. fotodokumentace a popisku, který usnadní organizaci a preference při plánování úklidu.

 

Zaregistrovat se můžete již nyní, a to kliknutím zde. Po registraci Vám příjde email s přihlašovacími údaji kde můžete editovat vaše údaje, doplnit, případně telefon nebo počet vlastních dobrovolníků, pokud zastupujete skupinku lidí. Naše akce má oficiální číslo 13371.

Oficiální událost akce na Facebooku zobrazíte kliknutím na tento řádek.

V závěru bych vám chtěl poděkovat, že jste dočetli až sem, za vaši podporu, ochotu, váš čas i úsilí. Děkuji všem, kteří mají v srdci ještě trochu toho patriotismu a nemají v hlavě jen negativní myšlenky a v poslední řadě děkuji také kritikům, protože bez nich by nebylo co zlepšovat.

Mějte pohodový zbytek dne,

 

DROZDÍK Petr
šéfredaktor portálu eOrlová a organizátor akce Ukliďme Orlovou!