Kartou ODIS vydanou ČSAD Karviná jízdu „havířovákem“ nezaplatíte.

ODIS kartou havířováckým autobusem jízdu z Orlové nezaplatíte

ODIS kartou havířováckým autobusem jízdu z Orlové nezaplatíte

Obdrželi jsme dnes zajímavý podnět od jednoho z našich čtenářů, který je velmi pobouřen tím, že čipovou kartou ODIS, kterou vydává ČSAD Karviná nelze hradit jízdné „havířováckými“ autobusy., které jezdí trasu Orlová – Havířov a zpět.

Upřímně, postrádá to veškerou logiku. A proto jsme vyhověli  žádosti našeho čtenáře a zaslali jsme dotaz na tiskový odbor města Orlová, zda nám k tomu sdělí své stanovisko.

4 komentáře

Přeskočit k formuláři pro komentář

 1. Vyjádření jednotlivých stran ke kartám ODIS zatím vázne. Registrujeme pouze přečtené zprávy, ale celkového počtu dotázaných, jsme obdrželi pouze jednu a to velmi obecnou odpověď.

  • Kamila on 19.3.2013 at 06:32
  • Reakce

  ono cele Havířovské ČSAD je divné ani ODIS nejde do Havířova koupit….do všech měst jde ale jen do Havířova ne ,ale jen z Orlove z Karviné jde ,podle paní v předprodeji v Orlove se prý nedohodli s Havířovem..a my za to trpíme…..proč by něco dělala něco pro sve zakazniky protože když se potřebujete dostat do prace nic jineho vám nezbíva….

  1. Hezký večer Kamilo,

   informace týkající se tzv. „ODISek“ se shromažďují velmi složitě, již kompletujeme stanoviska jednotlivých stran, a v nejbližším možném termínu uveřejníme slíbené vyjádření.

   Děkujeme Vám za Vaši přízeň.

  • Standa on 5.4.2013 at 20:41
  • Reakce

  Já jsem rovněž pobouřen. Připadá mi to, že někdo chce udělat z Karvinska a Havířovska jednu velkou vyloučenou lokalitu. Všechny úřady by se měly touto diskriminací zabývat. Srovnám-li situaci ve větších městech vyspělejších zemí, tak je to u nás opravdu zlé. Uvedu příklad. Ve městě NY si koupíte v kteroukoliv noční či denní dobu časovou jízdenku s magnetickým proužkem. Kartou či hotově. V automatu, který rozumí několika světovým jazykům. Nikdo po Vás nevyžaduje foto a nějakou průkazku. Proč? Protože do práce jezdíte Vy a nepředpokládá se zneužití – ono to ani nejde. Jízdenka je sice nepřenosná, ale proč se zabývat takovými maličkostmi, když je fyzicky nemožné někomu jízdenku půjčit. To by člověk musel být na dvou místech současně. A nikoho nezajímá, jestli cestujete autobusem té či které linky nebo metrem. A nikoho nezajímá, že dnes pracujete jednu zastávku od místa bydliště a za týden třeba na druhém konci města. Pořád platíte jednotnou cenu bez rozdílu věku, rasy či místa bydliště. Jeden den Vám trvá cesta do práce deset minut, jindy je to dvě a půl hodiny cestování s přestupy! A žádné připi(píp) časové zóny. Proto bych byl rád, kdyby si i v naší zemi a v naší lokalitě lidé, kteří mají rozhodovací pravomoc, uvědomili, že prosperita hodně záleží na tom, zda-li má pracující člověk možnost bezproblémově dojíždět. Jedna jízdenka na všechno, co se dá nazvat hromadnou dopravou. Silnice jsou přeplněné auty a v žalostném stavu. Proč neudržet alespoň ten pozůstatek hromadné přepravy, co fungoval kdysi dobře. A jestli bude nadále přetrvávat takový zmatek, tak by bylo dobré situaci řešit ústavní stížností nebo celou nefungující autobusovou dopravu v uvedených městech prostě zakázat a místo autobusových zastávek postavit parkoviště. Proč si kupovat několik druhů jízdenek – to už vyjde cesta autem výhodněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..