Orlová se letos podruhé popere s odpadem

Orlová se letos podruhé popere s odpadem

16.2.2015 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři, občané města Orlová, přátelé,

Ukliďme Česko - 1. ročník

„Ukliďme Česko!“ v Orlové – 1. ročník

mezinárodní akce „Let´s Do It!“, kterou v České republice známe jako „Ukliďme Česko!“ se letos pořádá již druhým rokem.

Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.

Loňský úspěšný ročník, do kterého se aktivně zapojilo na 6.200 dobrovolníků, byl navíc oceněn Ekologickým Oskarem. Uklízelo se na 280 místech po celé České republice a uklidilo se 280t odpadu.

Cílem pro rok 2015 je nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, které si tvoříme v okolí svého bydliště ať už sami, nebo to dělají naši sousedé. Ale především rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejnost a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

Letošní úklid se uskuteční 18. dubna 2015 a zúčastni se jej můžeš právě i TY! 

Portál eOrlová i letošní rok za Orlovou akci organizuje. O spolupráci jsme požádali opět městskou společnost SMO Orlová a také Město Orlová.

V současné době můžeme potvrdit podporu ze strany odboru životního prostředí a odboru správy majetku.
K zapojení jsme také pozvali naše místní politické strany a hnutí. V nejbližších dnech mohou minulí dobrovolníci nalézt ve svých emailových schránkách první výzvu k zapojení do letošního ročníku.

Podmínkou účasti je jako minulý rok – včasná registrace na oficiálním webu projektu.

Proč je registrace důležitá? Díky registraci získáme přesný počet dobrovolníků, můžeme pak zajistit pytle na sběr odpadu, vymezit lokality úklidu a udělat provizorní skupiny. Podle počtu účastníků se pak objednají velkoobjemové kontejnery. Registrací také získáte včas všechny důležité informace o připravované akci.

Co dodat závěrem?

Chránit si okolí, ve kterém žijeme, udržovat jej v čistotě a pořádku by mělo být samozřejmostí každého z nás. A jak minulý ročník ukázal, v Orlové jsou i lidé, kterým není lhostejné, jak to ve městě, ve kterém žijí vypadá – proto se také do projektu zapojili.

Koukněte se na článek a materiály z prvního ročníku, třeba vás povzbudí a přesvědčí, že zapojit se, je vskutku dobrá věc. Ono totiž není hrdinství, odhodit papírek na zem, pohodit pneumatiku do lesa, to pravé hrdinství se skrývá v ochraně přírody.

Darujte pár hodin jednu sobotu nejen svému městu, ale především sobě, a prostředí, ve kterém žijete.

Pevně věřím, že letošní akce bude alespoň tak úspěšná jako ta první.

S pozdravem

 

DROZDÍK Petr
organizátor akce