Zpět na Kontakt

Listárna

Vážení čtenáři, občané,

listarna_smallnyní se nacházíte v rubrice „LISTÁRNA“ kde můžete zasílat své podněty na články, reportáže, své náměty, postřehy, články, nápady, zkrátka vše co máte na srdci.

Vaše příspěvky mohou být zveřejněny samozřejmě s Vašim jménem, ale stejně tak budeme akceptovat, pokud někdo bude chtít zveřejnit příspěvek a zůstat z nějakého důvodu v anonymitě.

Těším se na vaše příspěvky.

DROZDÍK Petr


 

21 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Jakub Tomaňa on 7.2.2013 at 15:22
  • Reakce

  Dobrý den,
  chci se zeptat kdy se začne s výstavbou obchodního domu Kaufland? Nemá se tak náhodou otevírat k 1.4.2013? Děkuji

  1. Hezký den Jakube, jsme v kontaktu s tiským mluvčím, ale prozatím nám žádné informace o otevření neposkytl. Situaci sledujeme a budeme Vás v případě sdělení jejich stanoviska informovat.

  • Veronika on 20.3.2013 at 19:20
  • Reakce

  Chci se zeptat jaké jsou v Orlové druhy průmyslu potřebuji to vědět, protože píšu seminární práci o městě Orlová. Předem děkuji za odpověď.

  1. Hezký večer Veroniko,

   sice tento dotaz nepatří přímo do této kategorie (doporučujeme se zeptat pomocí kontaktního formuláře), ale rádi Vám odpovíme.

   K Vašemu dotazu Vám sdělujeme následující:

   V Orlové je především strojírenský průmysl, který je zastoupen firmami Karimpex, která vyrábí strojní součástky, firma Dornet, zabývající se prodejem a servisem čerpací techniky a do třetice firma Trestles, která se zabývá výrobou regálů, manipulační techniky, stavebních stojanů, transportních vozíků a jiných specifických kovových výrobků.

  • René Raabová on 30.4.2013 at 10:29
  • Reakce

  Dobrý den, chtěla bych vědět ,kdy bude město uklízet nepořádek po zimě-kameny,posyp…Bydlím u Studánky a v okolí školky Radost je stav chodníků katastrofální…a to nemluvím o tom,že když fouká vítr ,tak je to všechno ve vzduchu…a tam,kde město stihlo zamést, jsou zase na každém kroku hromady kamenů a prach,který taky nikdo neodváží…myslím,že už je to dost dlouhá doba ,kdy byl sníh…moc děkuji za odpověď

  • Victor on 4.5.2013 at 10:23
  • Reakce

  Dobrý den.Začne se někdy něco dělat s náměstím u pošty,ostudou města?Děkuji.A druhá věc:Mají motorkáři povoleno jezdit po městě cca 100-120 km/h?Jestli ano,požaduji tuto výsadu i pro automobilisty.Děkuji.

  1. Hezký den,

   ohledně Vašeho dotazu na rekonstrukcí Náměstí 28. října v Orlové zatím není jasno. V současné době se stále řeší problém s financováním celého projektu. Ministerstvo financí ČR totiž trvá na tom, aby na celou rekonstrukci bylo vyhlášeno jedno výběrové řízení. Celý projekt je takřka říci ohrožen, protože město na to nemá dostatek financí a také se zde otevírá otázka, zda by pak o dva polyfunkční domy, které má stavět ve své režii měl někdo zájem.
   Jedno je ale jisté, už došlo k výměně trafostanice, která byla pro rekonstrukci plánována.

   K Vašemu dotazu ohl. motorkářů … je jasné, že tato rychlost není povolena, ale je to spíše otázka na Policii ČR, zda proti takovýmto delikventům podníká nějaká opatření. Již jsme oslovili tiskové oddělení Policie ČR v Orlové, jakmile získáme vyjádření, budeme vás informovat.

  • Michal on 12.5.2013 at 09:37
  • Reakce

  Zdravím,
  můžu se Vás zeptat na koho se mám obrátit s nahlášením vraku automobilu, který stojí na svém místě již přes rok a pouze zabírá místo ostatním řidičům? Dodávám, že auto nemá platnou technickou a emisní kontrolu již rok… Obrátil jsem se s tímto problémem na paní Květoslavu Mžikovou z odboru dopravy před týdnem, ale nějak ještě neměla čas ani odepsat. Možná jsem se obrátil s tímto problémem na špatnou osobu…

  Renault Clio (starý model), stříbrné barvy,SPZ : 5T61073 stojí před domem 1005.

  1. Hezký den Michale,

   pokud vozidlo brání řádnému užívání komunikace a není viditelně způsobilé provozu, je potřeba se obrátit na příslušné orgány města. Zákon přesně nestanovil, který konkrétně orgán obce má odstraňování vraků vykonávat. Avšak obecní policie má na starosti dodržování veřejného pořádku, takže zkusil bych se obrátit přímo na městskou policii Orlová.
   Každopádně Váš podnět podaný na odbor dopravy je dle mého názoru zcela správný. Místní orgán má však na vyřízení podnětu jistou lhůtu, musí vyhodnotit zda se skutečně jedná o vrak a pak bude na základě informací o vozidle kontaktovat majitele.

   Majitel má lhůtu 15 dní na to, aby reagoval na výzvu příslušného orgánu a vrak odstranil, pokud se tak nestane, odstraní vrak příslušný orgán, který je pověřený mětským úřadem a náklady na odstranění jsou pak vymáhány po vlastníkovi daného vraku.

   Vyčkal bych tedy ještě nějakou chvíli a pak se zkusil obrátit ještě jednou. Pokud jste informaci o vraku zasílal elektronicky, zkuste využít emailovou adresu úřadu města Orlová a to: urad@muor.cz

   S přáním hezkého dne

   DROZDÍK Petr

  • Steskál G on 7.9.2013 at 09:45
  • Reakce

  Měl bych dotaz proč pán Mojžišek říká že sNemocnici nejde nic dělat at se zajde podívat do Bohumína a zeptá se jak to udělali oni.PÁN Mojžišek zřejmě tomu nerozumí tak at radějí odejde a nevymlouvá se na druhé. Byl jsem v Bohumíně vím jak to tam vypadá proti Orlovské nemocnici je to hotová pohádka a to jak vybavení tak perzonálu od Dr až po uklízečky.Bohumín je menší město než Orlová tam se asi nekrade víc hledí na své občany nemyslíte pane MOJŽÍŠKU.

  • Steskál G on 7.9.2013 at 09:54
  • Reakce

  Odpovíte nebo se bojít že mám pravdu jak vidím odpovídáte ale jen na dotazy které Vám jdou na zub.Tý kritycké přehlížíte pokud tak není tak se Vám pujdu osobně omluvit.Děkuji.

  1. Vážený pane Steskále,

   omlouváme se za pozdní odpověď, Váš komentář byl vyhodnocen jako spam, a tudíž se řadí ke článku až nyní.

   K Vašemu dotazu. Přesně nevím, zda je směrován na naši redakci nebo na adresu pana Mojžíška. Pokud se dotazujete přímo panu Mojžíškovi, tak Vás bohužel musím zklamat, jeho reakci tady nenajdete. eOrlová je nezávislý portál nikoliv oficiální web města Orlová.

   Vaše podněty jistě chápeme, osobně neznáme konkrétní poměry a ekonomické ukazatele v nemocnici Bohumín, abychom mohli srovnat kvalitu péče a ostatní Vámi uvedené ukazatele.

   Kvalita personálu je nemocnice od nemocnice různá, a domníváme se, že ji nelze až tak připisovat nemocnici jako takové, i když za výběr zaměstnanců si vlastně odpovídá sama. Pokud máte nějaké konkrétní věci, které by jste vytkl k nemocnici v Orlové, můžete nám je připsat.

   Závěrem bychom Vás chtěli požádat o vynechání případných vulgárních výrazů, vyhnete se tak smazání Vašeho příspěvku.

   Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný zbytek dne.

  • Olga on 30.9.2013 at 14:59
  • Reakce

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jak dopadly výsledky Letní fotosoutěže na vašem portále…
  Děkuji za odpověď 🙂
  Olga Szarowská

  • Ivana on 9.11.2013 at 11:16
  • Reakce

  Dobrý den,zajímá mě kdy budou v Orlové Vánoční trhy či Jarmark..? Děkuji

 1. dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli bude zase na náměstí Orlová OKD bruslení.předem děkuju za odpověd.

  1. Hezký den Katko,
   informaci se již pokoušíme zjistit, ale prozatím nemáme od společnosti OKD žádnou odpověď.
   Děkuji za dotaz.

   DROZDÍK Petr
   šéfredaktor

  • Victor on 19.12.2013 at 12:20
  • Reakce

  Dobrý den.Rád bych se zeptal,jestli už skončil audit u SMO a jestli už byla podána konkretní trestní oznámení a na koho.ERÚ mi tvrdí,že audit ještě nezkončil,tak se ptám ještě vás.Taky bych se chtěl zeptat,co se bude dít s tou cenou tepla,kterou máme snad nejvyšší v kraji,i když máme teplárnu za rohem.O 100 kč na gigajoule dražší,než třeba v Ostravě.Děkuji.

  1. Hezký večer,

   na jaře letošního roku byl proveden společností Nexia proveden audit na hospodaření městské společnosti SMO. Na základě usnesení zastupitelstva města Orlová bylo dne 20. 11. 2013 přijato usnesení o provedení forensního auditu, který má zjistit možná pochybení v hospodaření společnosti SMO a dalších neefektivních rozhodnutí města Orlová. Bude se jednat o podrobnější audit než byl prováděn na jaře letošního roku.

   K Vašemu druhému dotazu vám sdělujeme, že trestní oznámení zatím zvažuje auditorská firma na zastupitele města Ing. Danělyšina, který pochybuje o kvalitě provedeného autidu, další trestní oznámení nám nejsou známa, ale situaci sledujeme.

   Na Váš dotaz týkající se ceny tepla Vám nedokážeme odpovědět, je to spíše dotaz na poskytovatele, kterého jsme požádali písemně o vyjádření.

   S pozdravem

   DROZDÍK Petr
   šéfredaktor

  • Radek V. on 3.12.2015 at 13:36
  • Reakce

  Dobrý den

  Mněl bych na vás dotaz?
  Dítě by potřebovalo do školy zjistit nejvyšší budovu ve městě Orlová.
  Podle mně to bude Kostel v Orlové 1-Na Nebevzetí Paní Marie.
  Ale ať hledám jak hledám tak se nikde nemůžu dopátrat jeho výšky?
  Pokud to bude ve vašich silách tak mi prosím pomozte a jinak přeju Hezký den.

  1. Dobrý den,
   zajímavý úkol ze školy 🙂 pokusíme se zjistit a napíšeme do komentáře.

  • Monika Ž8ková on 25.4.2018 at 15:58
  • Reakce

  Dobrý den,
  obracím se na vás s prosbou o odstranění zbytků kovové sklápěcí zábrany, která trčí ze země pod kopečkem v lesoparku, v místě mezi dřevěnou odpočívkou a vchodem do letního kina. Jedna zábrana je v pohodě, ale druhá je zřejmě násilně odstraněná a z betonu trčí její zbytek. Je uprostřed chodníku, kde procházejí lidé s kočárky, jezdí cyklisté a koloběžkáři a dnes se tam mému synovi stal nehezký úraz právě z důvodu, že přehlédl na šedém povrchu chodníku šedý kov. Najel na něj, zničil si kolo, a přepadl přes řídítka. Prosím tedy o sjednání nápravy, aby se tyto nebo podobné věci už nemusely stávat. Děkuji, Monika Žáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..