Stavba OC Lídl

15. 5. 2012 – PaedDr. Radislav MOJŽÍŠEK

Všimli jsme si, že hodně z Vás zajímá výstavba nového obchodního domu Lídl v Orlové – Lutyni, v prostranství parkoviště u nemocnice. Zeptali jsme se místostarosty Orlové, Radislava Mojžíška na ty nejběžnější dotazy týkající se této stavby.

 

v Orlové-Lutyni se vedle nemocnice staví nový obchodní dům Lídl

1.      První dotaz se týká nově stavěného OC Lídl, proč zrovna Lídl, a proč tato lokalita, jaké eventuálně přínosy tato investice bude mít pro město Orlová, proč se nestaví již slibované obchodní centrum v oblasti restaurace Horník, a jak výstavba Lídlu ovlivní počet míst k parkování

Stavba Lídlu u nemocnice není novou záležitosti, ale řeší se již na úrovni zastupitelstva od roku 2002. Umístění bylo potvrzeno i územním plánem.

Lídl podal před deseti léty žádost o odprodej pozemků a byl v závěrečné fázi rozhodování jediným zájemcem.

Lídl se svými doplňujícími prodejnami přinese novou nabídku sortimentu a konkurenci v této lokalitě, která bude směřovat, jak je v obdobných případech obvyklé, ke snížení cen pro nakupující.

Nákupní centrum u Horníka se nestaví z toho důvodu, že nebyl nalezen žádný seriózní investor pro tuto stavbu. Zastupitelstvo i vedení města by bylo mnohem radši, kdyby se právě na tuto lokalitu našel zájemce, ale bohužel tomu tak není. Nabídka prodeje pozemků nadále trvá.

Co se týká parkovacích míst, tak bylo právě podmínkou zastupitelstva, aby bylo vybudováno nově u nemocnice, resp. v jejím areálu tolik nových míst, kolik odebere stavba objektu Lídlu (není to zdaleka celé parkoviště).“

 

 

2.      Druhý dotaz se týká plánu rekonstrukce náměstí v Orlové – Lutyni. Ptáme se v jaké fázi se nyní projekt nachází, o jak velkou investici půjde a kdy se začne s výstavbou.

 

Rekonstrukce náměstí v Orlové-Lutyni je momentálně ve fázi vydání stavebních povolení na jednotlivé stavby zahrnuté rekonstrukcí. Pokud vše půjde podle plánů, pak následně by mělo být připraveno výběrové řízení na realizátora stavby, které je plně v gesci Ministerstva financí ČR. Po té již by nic nemělo bránit vlastní realizaci. Pokud bude průběh výběrového řízení optimální, pak by se s rekonstrukcí mohlo začít ještě v tomto roce.“

3 komentáře

 1. Jmenuji se Blanka Tureničová, je mi 20let. Sem vyučená 3letým oborem Prodavačka Smíšeného zboží.
  Hledám práci, Ráda se učím novým věcem, ráda pracuji. Chtěla jsem se zeptat zda-li nemáte volná místa, budu moc ráda za každičkou odpověd. Předem Děkuji a Krásný zbytek dne S pozdravem Tureničová. Kontaktní adresa:blanycka@seznam.cz nebo tel: 604 953 868

  • Zdeňka on 9.12.2015 at 00:25
  • Reakce

  Dobrý den,
  jmenuji se Zdeňka Potyšová, je mi 60 let. Mám středoškolské vzdělání, celou dobu jsem pracovala jako mzdová účetní. Poslední mé zaměstnání bylo na Zdravotním ústavu se sídlem v Ostravě. Hledám práci. ráda se učím novým věcem, ráda pracuji. Na Vaší prodejně je velký inzerát, že hledáte prodavačku a pokladní.
  Děkuji za odpověď. Přeji krásný den.
  S pozdravem
  Zdeňka Potyšová
  e-mail: zdenka.potys@seznam.cz, mobil: 727 828 403

  1. Dobrý den paní Potyšová,
   portál eOrlová nemá možnost Vám zajistit pohovor ve společnosti Lídl, prosím, obraťte se emailem popř. dopisem přímo na tuto společnost popř. osobně v prodejně, kde Vám poskytnou více informací.
   Děkujeme za pochopení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..