Na popud nespokojeného tatínka město rozšíří kapacitu školek

V Orlovských novinách ze dne . června  je článek na téma přeplněných mateřských škol v Orlové.

Všichni dobře víme, jaké to je, když chceme hlásit dítě do mateřské školky, nebo do školní družiny, kdo dřív přijde, ten dřív mele – asi takto si lze představit současnou situaci, která se táhne několik let.

Mateřská škola Na Vyhlídce v Orlové

Mateřská škola Na Vyhlídce Orlová

Komunikace mezi odborem školství města Orlová však dle článku nepůsobí zrovna přívětivě a velmi mne znepokojuje, že ani samotné město neví jaký je současný stav ve školkách ačkoliv se tato situace táhne již několikátým rokem. Jak sama redakce orlovských novin uvádí, „Nechtělo se nám věřit, že nespokojený tatínek píše o nedostatku míst v mateřských školkách zatímco odbor školství tvrdí opak“ A výsledek?

Redakce obvolala několik mateřských školek a dozvěděla se realitu, přihlášky dětí do mateřských škol se podávají hodně dopředu a stavy jsou opravdu plné.

Nevím jak to vnímají občané, ale na otázku zda má odbor školství správné informace nebo zda vázne komunikace mezi městem a mateřskými školami je trochu zcestná. Nemá být snad v zájmu města a jeho orgánů zajímat se o aktuální stav a podmínky v těchto institucích?

Místostarosta Radislav Mojžíšek se následně na základě této informace ohradil tím, že situaci neprodleně prověří protože dosud bylo město informováno, že kapacita školek je dostačující a není naplněna.

První opatření by mělo nastat v rozšíření kapacity MŠ K. Dvořáčka v Orlové-Lutyni.

V plánu jsou i další možnosti: na páté etapě se udělala školní družina a byla uzavřena i dvě oddělení na ulici kpt.Jaroše. Do těchto míst město vrátí mateřské školy. V rezervě má město i tři oddělení mateřských škol, kde není třeba provádět větší stavební úpravy

Od 1. září je přislíbeno rozšíření kapacity v MŠ K. Dvořáčka o 10 míst a od ledna dalších 20. Pokud by ani poté kapacita nestačila, měla by se rozšířit kapacita dalších čtyřiceti míst na kpt. Jaroše.

zdroj: Orlovské noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..