Poslankyně Drastichová podpořila petici proti rozšíření těžby uhlí v Orlové

Sešel jsem se v rámci pravidelného zasedání místního místního klubu Věcí veřejných v Orlové s poslankyní za Moravskoslezský kraj, členkou  Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu – Mgr. Janou Drastichovou, abych se zeptal na její stanovisko k rozšíření těžby uhlí pod městem Orlová.

Mgr. Jana Drastichová - poslankyně Moravskoslezského kraje

Mgr.Jana Drastichová (VV)

Jak je známo, poslankyně Drastichová již dříve projevila svůj nesouhlas např. s plánovanými průzkumnými ražbami v Beskydech.

Od paní Drastichové jsem se dozvěděl, že se již také sešla se zástupci občanů města Doubrava a zástupkyní osadního výboru města Doubrava a postupně shromažďuje veškeré materiály. Jak sama uvedla, přístup některých starostů obcí je poněkud vlahý a nedává najevo jasné stanovisko nesouhlasu s rozšířením těžby uhlí, které se týká Karviné, Doubravy, Orlové a Beskyd.

Poslankyně Drastichová celou situaci sleduje a hodlá v rámci interpelací v poslanecké sněmovně na toto téma znovu navázat.

Informoval jsem paní poslankyni Drastichovou o vzniklé petici na internetu, která k dnešnímu dni čítá 198 podpisů a dala jasný souhlas s podporou písemných petičních archů. „Petici proti rozšíření těžby uhlí podpořím, a jsem ochotna petiční arch umístit v prostorách poslanecké kanceláře v Orlové, která se nachází v komplexu Doubravan. Takže v rámci poslaneckých dní případně po telefonické domluvě mohou občané města Orlová přijít a podpořit petici svým podpisem.“ uvedla Drastichová.

 

DROZDÍK Petr
vedoucí projektu eOrlová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..