Orlová bude mít nové chodníky

Jednou z věcí, za které můžeme vedení města Orlová pochválit, je snaha o revitalizaci města. Ať už budeme hovořit o programech „Letňák pro všechny“ na kterém město Orlová spolupracuje s nadací OKD, plánovaná rekonstrukce letního koupaliště, pro kterou nedávno byla pořádána veřejná diskuse s možností každého občana přispět svým názorem a nápadem na jeho budoucí podobu.

Poslední měsíce město Orlová provází rekonstrukce chodníků, jako první etapu bychom mohli uvést rekonstrukci v okolí DDM Orlová či orlovské nemocnice.

Nyní, se provádí další etapa rekonstrukce a to od čerpací stanice Shell po restauraci Horník.

Rekonstrukce jsou jistě velmi nákladné a nás zajímalo, jak náročné jsou přípravy takového projektu a jak je tento projekt financován. Na naše dotazy opět odpovídal s ochotou místostarosta orlové, PaedDr. Radislav Mojžíšek, kterému děkujeme.

 

Vážený pane místostarosto,

v Orlové se rekonstruují již delší dobu chodníky. Pokud se nepletu, jedná se již o druhou etapu rekonstrukce, ta první se týkala okolí DDM Orlová.

Nové chodníky jsou velmi pěkné a stály jistě hromadu úsilí vyjednat finanční zdroje na jejich realizaci. Můžete nám pro náš portál sdělit, odkud město čerpalo finanční zdroje? Zda-li město použilo své prostředky, či vyjednalo dotaci z nějakého programu? Jak časově je náročné realizovat tento projekt a kolik etap rekonstrukce město ještě čeká ?

Předem děkuji za Váš čas

S přátelským pozdravem

DROZDÍK Petr
eOrlová 

——————————————————————————————————————————————–

Dobrý den,

chodníky jsou rekonstruovány v rámci Integrovaného plánu rozvoje města, který byl schválen vládou pro Orlovou-Porubu /problémová lokalita/. Rekonstrukce je cca ze dvou třetin financována ze státních prostředků,  zbytek dofinancovává město.

Chodníky od benzinové stanice Shell až po kruhový objezd u rest. Horník by měly být zrekonstruovány do letošního listopadu.

Další informace Vám poskytne tisková mluvčí p. Cibulková.

S pozdravem

PaedDr.Radislav Mojžíšek
místostarosta města Orlová
tel:596 581 714
http://www.mesto-orlova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..