Petice proti těžbě uhlí v Orlové má 231 elektronických podpisů – chybí organizace a petiční výbor

Petice proti těžbě uhlí v Orlové. Tak se jmenuje petice, která je v elektronické podobě dostupná na portálu Petice24.com

Petici jsme založili 5. června 2012 s úmyslem, vyjádřit svobodně svůj nesouhlas s rozšiřováním těžby uhlí pod městem Orlová. Petice navazuje ostatní petice proti rozšiřování těžby, kterých se chopilo jako první Obč „Občané Karviné proti těžbě uhlí pod městem, o.s.“ a posléze i „Občané doubravy“ prezentující se pod projektem STOP OKD.

Petice proti těžbě uhlí v Orlové

Petice proti těžbě uhlí v Orlové

Jelikož ve městě Orlová takový projekt chyběl, rozhodl se vedoucí projektu eOrlová, Petr Drozdík o založení petice. Elektronická petice k dnešnímu dni čítá 231 podpisů ! A je dostupná ZDE

Písemné archy nám však stále chybí. Projektu chybí organizační struktura – dobrovolníci, kteří by byli součástí Petičního výboru. Také je zapotřebí vést jednání s místními podniky, a kluby, kde je možno Petici umístit k podpisu a to je to nejpodstatnější.

S umístěním Petičního archu proti těžbě uhlí v Orlové souhlasil místní podnikatel, pan Svatopluk Guziur, který má v Orlové večerky SG Trafika.

 

Dalším podporovatelem petice je i poslankyně Moravskoslezského kraje Mgr. Jana Drastichová (VV), která souhlasila s umístěním petičního archu proti těžbě uhlí v Orlové ve své regionální poslanecké kanceláři, která sídlí v komplexu Doubravan.

Elektronickou petici sdílelo prostřednictvím sociální sítě Facebook 183 uživatelů, pomocí Twitteru pak 4 uživatelé. Což je opravdu málo. Domníváme se, že v Orlové spíše chybí chuť se do takového projektu zapojit, obavy jsou přičemž zcela jasné, proslýchá se, že obyvatelé města Orlová jsou k takovýmto krokům odrazování a zastrašování. Ne jeden oslovený místní sdělil na rovinu, že Petici proti těžbě uhlí v Orlové podepsat nemůže, protože by jeho rodiče přišli o práci.

Chtěli bychom závěrem poděkovat všem, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s rozšiřováním těžby uhlí pod městem Orlová, i těm, kteří naši petici sdíleli dále.

Zároveň bychom Váš chtěli vyzvat k další spolupráci a šíření této petice mezi Vaše přátele. Nárůst podpisů bude pro ostatní jistě motivací. Dále bychom chtěli požádat dobrovolníky, kteří by rádi stáli v čele petičního výboru a pomohli tak zocelit záměr tohoto projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..