Comeback Orlovské házené

Jak jsme slíbili, tak taky činíme. Máme pro Vás čerstvé informace o plánovaném návratu orlovského házenkářského týmu TJ Meteor Orlová!

V pátek 23. listopadu byl náš portál přizván k shlédnutí tréninku bývalého mužského oddílu házené TJ Meteor, který se konal v multifunkční hale Gymnázia Orlová.

Házená v Orlové, TJ Meteor Orlová

Házená v Orlové, TJ Meteor Orlová

Historie orlovské házené házené se datuje na přelomu 80. – 90. let minulého století. Za své působení může být Orlová pyšná na několik skvělých hráčů a hráček, kterým se podařilo prorazit až na reprezentativní úroveň. Orlová měla v házené vždy zastoupení ve všech věkových kategoriích. Zhruba před pěti lety si ale orlovský klub prodělal celou řadu krizových situací, které vyvrcholily klesajícím výkonem hráčů  a bohužel i následnému rozpadu jednotlivých oddílů.V Orlové zůstaly fungovat jen týmy mládeže, které hrají dodnes.

„Kolektiv ale zůstal a jednoho dne jsme se prostě dali do debaty, že bychom se dali opět dohromady, obvolali jsme bývalé hráče a domluvili se prvním společném setkání, kde bychom tuto myšlenku rozvedli v týmovou diskusi.“vysvětluje Jiří Brda.

„Kluci prostě mají rádi házenou  a chtěli zase hrát, jenže nikdy to není tak jednoduché dát dohromady celý kolektiv, kluci mají práci, rodiny a tak naše první  schůzka, kde bychom myšlenku návratu projednali nevyšla. Kluci se ale nevzdali, a tak na sociální síti Facebook uspořádali hromadnou pozvánku na společný trénink v multifunkční hale orlovského Gymnázia. V prvních minutách to už vypadalo že to zase neklapne, ale najednou začal chodit jeden za druhým  a dorazilo na první trénink 22 hráčů.“ popisuje dále průběh setkání členů Jiří Brda.

„Bylo potřeba se domluvit na zásadních podmínkách provozu klubu. V první řadě bylo potřeba nasmlouvat prostory na tréning, které by splňovaly veškerá kritéria na profesionální úrovni. A právě ty splňuje v Orlové pouze multifunkční sportovní hala Gymnázia Orlová, která dokáže vyjít vstříc svým technickým zázemím nejen házené, ale i florbalu, badmintonu, basketbalu a horolezectví..“ – vysvětluje Jiří Brda organizační náročnost pro házenou.

A jak vidí Jiří Brda budoucnost oddílu?

„První tréning byl pro většinu z nás hodně fyzicky náročný, protože většina hráčů měla 4 letou pauzu.  Ale v  současné době jsme schopni postavit 3 týmy hráčů.. Organizace mančaftu je velice náročná, musíme se domluvit na financování provozu, protože halu nám nikdo nepronajme zadarmo. V současné době se sami na pronájem skládáme ze svých prostředků. Není bohužel v současné době možnost dostat do konce roku 2012 nějaké volné hodiny. Budeme jednat i s vedením města Orlová na odboru sportu o případné poskytnutí finanční dotace na provoz našeho klubu, a hledat další případné sponzory. Zatím je vše na dobré cestě a snažíme se celý kolektiv udržet v dobré náladě a kondici. Pevně věříme, že se nám comeback podaří uskutečnit.“

„Se svazem házené jsme už jednali o možném vstupu do do sezony ještě před tím chceme uspořádat nějaký exhibiční zápas. Jak je vidět, čeká nás ještě spousta práce, dřiny a potu, ale my se budeme snažit nezklamat naše fanoušky a ukázat jim, že máme obrovské odhodlání opět získávat jednu výhru za druhou.“ – vysvětluje plány mančaftu Jiří Brda a ukončuje celou reportáž poděkováním

„Chtěl bych poděkovat především klukům, kteří  dokázali uskutečnit sraz našeho týmu. Jsem velmi rád, že mají obrovský zájem hrát kvalitní kolektivní sport jako je házená  Rád bych všem fanouškům za kolektiv vzkázal, že je milerádi uvítáme na našich zápasech.“

 

Současná sestava týmu

Dvořáček David              Kališík Tomáš              Kysela Patrik

Štibrocha Radim             Strapek Ondřej            Miech Tomáš

Szabó Daniel                   Jurášek Tomáš           Škubala Michal

Kališík David                    Brda Jiří                         Žažo Tomáš

Nosek Daniel                   Móro Michal                 Herman Lukáš

Dydowicz Petr                   Matyášek Michal         Dyčka Ruda

Filadelfi Dominik             Motyka Václav              Dvořáček Michal

Scigel Martin                    Keska Martin

 

DROZDÍK Petr                                                                                          BRDA Jiří
vedoucí projektu eOrlová                                                                        za kolektiv týmu Meteor Orlová

 

2 komentáře

  • Tomáš Novotný on 26.12.2012 at 12:37
  • Reakce

  A mě nikdo nepozval boužel

  • Michal on 9.1.2013 at 14:32
  • Reakce

  Exhibiční utkání? Tak co takhle HCB Karviná třeba starší dorost? To by byla škola pro Vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..