Jak uspělo lední kluziště v Orlové?

Jak jsme Vás již před týdnem informovali, pátrali jsme po bližších provozních informacích týkajících se ledního kluziště, které zdobilo náměstí v Orlové celkem 19 dní.

Téměř celý prosinec se v Orlové mohly děti ale i dospělí vyřádit na přírodní ledové ploše a zabruslit si pod šírým nebem na náměstí v Orlové – Lutyni.

Lední kluziště v Orlové

Lední kluziště v Orlové

Celý projekt ledního kluziště byl pod záštitou společnosti OKD. O bohatý program se postarala Nadace OKD, která zajistila exhibici krasobruslařů, sledge hokej, bez BAR obsluhovaný tělesně postiženými.

Jelikož nám do redakce chodilo spousty dotazů týkající se provozu, technického zázemí, mnozí z Vás se dotazovali i na fakt, že kluziště bylo dostupné pouze do 19. prosince načež v jiných městech je k dispozici až do konce ledna.

 

Odpovědi pro náš portál zajistil tiskový mluvčí společnosti OKD a Nadace OKD pan Vladimír Sobol, kterému děkujeme.

 

Odpovědi na Vaše dotazy

  • kluziště přineslo do centra předvánoční Orlové i Karviné život a radost, což nás těší. Máme spoustu pozitivních ohlasů, ale na celkové vyhodnocení je příliš brzy. Pro Orlovou, Karvinou i pro OKD to byla velká premiéra, která si zaslouží důkladnější rozbor.
  • podle předběžných odhadů si na kluzišti v Orlové zabruslilo asi 5000 lidí, z toho zhruba pětina byli zaměstnanci OKD a jejich rodinní příslušníci.
  • o využití výtěžku z celé akce ještě nebylo rozhodnuto. Automaticky se nabízí poukázání tržeb za půjčování a broušení bruslí na účet Občanského sdružení svatá Barbora, které se stará o hornické sirotky, ale jelikož pro nás akci zajišťovala externí agentura, musíme ještě vše doladit s právníky.
  • proč mají jinde kluziště až do konce ledna a v Orlové ani ne do Vánoc? Stejně tak by se ale dalo říct, že ve většině měst srovnatelných s Orlovou podobné kluziště nikdy neměli… Letos šlo o premiéru, termín byl závislý na technických možnostech, financích i na dohodě OKD a města. Pokud by se akce v budoucnu opakovala, jistě přitom využijeme zkušeností z letoška.

 

DROZDÍK Petr                                                                                Vladimír Sobol
za informační portál eOrlová                                                        mluvčí OKD a Nadace OKD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..