Meteor Orlová s Krmelínem předvedli vynikající výkon

Dnešní den byl ve znamení Mistrovského zápasu 3. ligy házené, kdy TJ METEOR Orlová vyzval na zápas TJ SOKOL Krmelín.

Krmelínští hráči představovali pro orlovský Meteor velký oříšek a obavy byly namístě především z toho důvodu, že za týmem Krmelínu stojí léta tréninku a zápasů, nikoliv tak velká pauza, kterou musel absolvovat legendární Meteor.

TJ METEOR Orlová

TJ METEOR Orlová

Vyzvat k zápasu tak zkušený tým jako je TJ Sokol Krmelín chce nejen velkou odvahu, ale také touhu dokázat, že s velkým návratem to TJ Meteor myslí opravdu vážně, a že se žádného soupeře nebojí.

Krmelínští už v prvních dvou minutách předvedli, že jsou nekompromisní a tvrdí protihráči, již ve druhé minutě prvního poločasu inkasovali žlutou kartu a 2 trestné minuty. Jako by se s tím nechtěli smířit a hned ve 4 minutě prorazili gólmana domácích hned dvakrát.

 

 

Domácí se ale velmi rychle vzpamatovali a hned v páté minutě Martin Keska prorazil Krmelínského gólmana svým prvním gólem. O dvě minuty později Meteor dorovnává na krásných 2:2.

Dalších 8 minut zápasu patřilo Krmelínu, byla to branka za brankou a ve 14 minutě prvního poločasu si domácí Meteor vyžádal minutovou pauzu na poradu.

Po poradě domácích se podařilo Krmelínu získat ještě jednu branku, kterou záhy o minutu později Martin Keska opět oplatil.

První poločas zápasu byl jasný, Krmelín zvítězil nad domácím Meteorem 15:7.

Druhý poločas byl obrovský boj, branka střídala branku a domácí se pokoušeli dohnat velkou bodovou ztrátu. Meteor dokázal, že se umí o své vítězství porvat a že se jen tak lehce nevzdává. Nebyl to vůbec snadný boj, kdykoliv se domácí blížili dorovnanému skóre Krmelínští si to nenechali líbit. Nakonec se Meteoru podařilo snížit už tak velký náskok Krmelínu na 13:16 a to už bylo lepší skóre se kterým se dalo velmi dobře pracovat.

Krmelínští ve druhém poločase inkasovali ještě dvě žluté karty a 2x po dvou minutách si šli odpočinout na trestnou lavici. Ve 23 minutě kdy byl stav zápasu 16:22 pro Krmelín si vyžádali hosté minutovou poradu. Domácí ještě nastříleli 3 branky, ale na dorovnání zápasu už nestačily. Zápas skončil výhrou TJ Sokola Krmelín s body 18:27.

Nejproduktivnějšími hráči zápasu za Orlovou byli Martin Keska, Tomáš Novotný a Michal Dvořáček. Celému týmu ale skládáme obrovskou poklonu. Pánové, předvedli jste vynikající výkon a jste tým, který má ještě hodně před sebou! Držíme vám palce a těšíme se na další zápas.

A jaké jsou reakce samotných hráčů TJ METEOR na sobotní utkání? Dali jsme prostor všem hráčům aby nám vyslovili svůj názor a postřehy, a tady jsou.

 

Michal Dvořáček (dres č.: 13)

Zápas byl dobrý, dnešním utkáním by jsme se měli více inspirovat a hlavně na tréninku dělat ty věci, které nás v zápase zařízly, což byly například přihrávky na kterých jsme ztratili cca 10 míčů.  Sedmimetrové hody také, já ze dvou dal jeden gól, ale ani ten mi rozhodčí neuznal. Obranu vnímám jako dobrou, je ale třeba ji mít excelentní, a od toho se můžeme odrážet. Dobrý výkon podali i brankáři.  Jirka Blaho – perfektní, akorát si zachytal jen 10 minut, což je škoda. Měl být nasazen už ve druhém poločase.

Osobně mám dobrý pocit ze zápasu, jen nám chybí trochu lepší kooperace v týmu, nejde o to, že nevyhrajeme nad silným soupeřem, ale o to, aby jsme se nesmyslně nehádali a poučili se z chyb, které nám utkání odhaluje v plné kráse.

Martin Scigel (dres č.: 7)

Se svým výkonem nejsem spokojen, rozhodně to mohlo být lepší, zápas se mi jevil chaotický a ve hře jsme nasekali spoustu zbytečných chyb a to taky vnímám jako rozhodující faktor celého zápasu. Na začátku zápasu se nám nepodařilo proměnit brejk a když už se nám podařilo stáhnout velký náskok Krmelína, nechali jsme si opět utéct šanci o 8 branek. Hodně jsme se měli zaměřit na útok, který vnímám jako slabý, a to platí i o mne jako spojku.

Jiří Blaho (dres č.: 1 – brankář)

Já to vezmu pěkně ve zkratce a budu známkovat jako ve škole. Obrana 2, Útok 4, Přechod do útoku 5, Přihrávky 5, Pravá strana 2, Levá strana 4, Hlavně bych vyzdvihl Kališíka a Davida Jagláře za jeho skvělou oporu ! A v závěru bych dodal, že máme co pilovat, zejména přechod do útoku a přihrávky, pak to snad bude konečně dokonalé.

Martin Keska (dres č.: 8)

Sobotní utkání proti kvalitnímu soupeři s Krmelína nám ukázalo, že je ještě stále na čem pracovat. Navzdory konečnému skóre musím naše kluky pochválit za bojovnost, za to, že to nevzdali a za snahu něco s utkáním udělat, a to i za nepříznivého stavu po prvním poločase. Nepadneme na kolena se svěšenou hlavou kvůli jednomu neúspěchu !!!  My makáme dál a každý další soupeř to bude mít těžší a težší !!

Jiří Brda

Zápas jsme sice prohráli, ale byl to dle mého názoru dobrý výkon.  Obrana byla výborná jen při útoku jsme měli smůlu a zbytečně jsme ztráceli míče. Nepodařilo se nám proměnit šance, což je škoda.  Čeká nás ještě hodně zápasů a já věřím, že kluci se s tím poperou a výsledky budou zápas od zápasu kvalitnější.

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..