Sloučí se Základní umělecká škola Orlová s Gymnáziem ?

V Orlové se množí převážně mezi rodiči dětí ze Základní umělecké školy v Orlové šuškanda, že se jejich děti budou muset přestěhovat do budovy orlovského Gymnázia nebo Obchodní akademie.

Náměstkyně hejtmana pro školství v rozhovoru s orlovskou poslankyní Mgr. Janou Drastichovou uvedla, že je zatím vše ve stádiu úvah a propočtů. Důvodem těchto úvah je najít co nejefektivnější úsporná řešení, jelikož kapacita umělecké školy není zcela využita.

Názory jednotlivých stran jsou rozporuplné, učitelé argumentují vybavení školy a zastánci stěhování zase fakt, že „nová“ umělecká škola bude v centru a tím i lépe dostupná pro děti.

Co si o stěhování ZUŠ Orlová myslíte vy?

Základní umělecká škola Orlová

Základní umělecká škola Orlová

3 komentáře

  • Adi on 9.6.2013 at 20:24
  • Reakce

  dobrý den,

  Stěhování ZUŠ považuji za zhovadilost. Jestli zastánci stěhování hovoří o úsporách, tak úprava gymnázia taky něco stojí (protihlukové úpravy apod). Orlová je malá. Od centra to není ani kilometr. U ZUŠ stojí busy, od věžáků je to cca 300 metrů.
  Koncertní sál je skvělý. takový nemají ani ve větších městech leckde. Kde budou nacvičovat a následně koncertovat děti? V pronajímaných prostorách?
  Ano, barák ZUŠ je pavilonový, tyto pak nejsou zcela využité. Nicméně pomocí jednoduchých stavebních úprav lze tyto oddělit a následně pronajmout neziskovým subjektům – školka, denní stacionář pro seniory apod. Takto by ZUŠ měla prostředky z pronájmů a „obývala“ by menší prostor. Proč město dále nedotuje alespoň o trochu více toto školu. Na hokej jdou velké prachy, stejně tak na fotbal.

  tož tak

  A.

  • Linda Všetečková on 3.6.2015 at 10:20
  • Reakce

  Nevím, ale poslední dobou, je každá změna jedině k horšímu. Vše co slouží a funguje, nechť zůstane zachováno. Ano rozumím je to o penězích….. Budovu je přece možné použít a využít i jinak. Vždyť nápadů co s prostory a jejich využitím,…. věřím, že bude dost….A opravdu všechno něco stojí. To stěhování s následnými úpravami by bylo také nákladné. Tak co ? Zvítězí zdravý rozum? Linda.

  1. Vážená paní Všetečková,

   byli bychom rádi všichni, kdyby zvítězil zdravý rozum. Petice byl první krok k tomu, že jsou tady lidé, kterým není lhostejné co se v našem městě děje. Jednání se neustále vedou. V tuto chvíli připravujeme článek z jednání mezi Městem Orlová, Krajským úřadem MSK, ředitelkou ZUŠ Blankou Zátopkovou a Petičním výborem, který se uskutečnil dne 25. května na orlovské radnici.

   Další jednání je naplánováno na 15. června, situaci sledujeme a spolupracujeme s Petičním výborem, takže budeme pravidelně informovat. Svůj postoj můžete podpořit i na Facebookové stránce Petice.

   Děkujeme za Vaši přízeň a komentář

   DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..