Taneční klub KMIT Orlová na mistrovství získal 2. a 3. místo !

Letošní Mistrovství ČR v moderním tanci pro kategorii mládeže se konalo v Litoměřicích 11. května,  pro kategorii dětí a juniorů pak 26. května v České Lípě.

Dětská kategorie získala  2. místo s choreografii SWEET DOLLS (disco dance formace), a jsou 1. vicemistři ČR, juniorská kategorie získala 3. místo s choreografii DANCING DREAMS (disco dance formace) , a jsou II. vícemistři ČR. Předposlední kategorie mini  skončila na 8.místě s choreografii BYLO NEBO NEBYLO?  (disco show formace).

Kategorie mládež, což jsou dívky nad 15 let získali na Mistrovství ČR 2013 3. místo s choreografii DIAMOND IN MOTION (disco dance formace), což jsou II. vícemistři ČR.

My jsme se zeptali hlavní trenérky Gabriely Kristen jak je spokojena s úspěchem svých dětí.

 

 1. Na mistrovství ČR jste letos získali 2. místo v kategorii dětí a 3. místo v kategorii juniorů, kategorie mini se podle našich informací do prvních třech míst bohužel nedostala. Jaké jsou Vaše pocity z výhry? 
  –  V prvním okamžiku velký pocit štěstí, při pohledu do rozzářených tváří šťastných dětí a dojatých rodičů, kteří je doprovázejí a fandí jim na všech soutěžích.  A potom obrovská spokojenost s tím, že moji celoroční práci posoudila odborná porota a ocenila nás tak skvělým umístěním. O to víc nás to umístění potěšilo, že se pořád řadíme díky tréninkové zátěži mezi amatérské taneční kluby a svým výkonem jsme předtančily profesionály z celé ČR.
 2. Kolik soutěžních družstev se Mistrovství účastnilo, byla těžká konkurence?
   Na Mistrovství je vždy velká konkurence, opravdu se tam sejdou skvělé taneční kolektivy.
 3. Jak dlouho trvá příprava na takové mistrovství, než jsou členové klubu připraveni získat takové nádherné místo? Určitě je za tím spousta odříkání a hodin tréninku.
  –  Příprava nejen na Mistrovství ČR, ale na celou taneční sezónu začíná již začátkem října, kde se členové zdokonalují nejen v technice a rozsahu, ale pomalu se tvoří základ celé choreografie a od března pak začíná náročná příprava na soutěže. Před Mistrovství členové trénovali každý den a vše ostatní muselo jít bokem.
 4. Co je podle Vás nejdůležitější na celém vystoupení (mimo talent dětí)? Choreografie? 
  –   Hodnotí se nejen  choreografie, ale také image, technika, ucelenost, využití tanečního prostoru, efekty a další kritéria.
 5. Mistrovství ČR máte za sebou, jaké máte ještě plány letos, co váš čeká a nemine? 
  –  Tento víkend nás čekají poslední dvě pohárové soutěže a pak na konci června, což je 24 – 26.6.2013 závěrečná taneční show celého našeho klubu, kde se představí nejen soutěžní skupiny, ale také naši nejmladší členové, děti z přípravek a pokročilých skupin a předvedou co vše se za letošní rok naučili. A pak mají děti 2 měsíce zaslouženého volna, i když někteří se  zúčastní tanečních táborů.

 

DROZDÍK Petr                                                                                                    KRISTEN Gabriela
eOrlová                                                                                                                TK KMIT Orlová

FOTOGALERIE

[nggallery id=33]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..