Obyvatelé městské části Lazy zuří nad rozdělanou stavbou kanalizace

Místní obyvatelé města Orlová – Lazy se bouří. V roce 2002 započala výstavba nové kanalizace, která měla zkvalitnit životní úroveň místních obyvatel. Skutečnost je však jiná –  stavební práce již několik týdnů stojí a toto místo se stalo nesnesitelné pro běžný život.

Přerušená stavba kanalizace v Orlové - Lazy působí potíže

Přerušená stavba kanalizace v Orlové – Lazy působí potíže

Obyvatele obtěžuje prach, který neustále víří a obtěžuje, obzvláště v těchto vedrech je prašnost velkou přítěží a to z toho důvodu, že není možno větrat či si posedět na zahrádce bez toho, aniž byste po chvíli „žvýkali“ vrstvičky prachu.

Taktéž neupravená a roztrhaná vozovka působí nemalé škody na vozidlech, které tudy musí projíždět. Nejen že hrozí proříznutí pneumatik, ale lidé si stěžují už i na závažnější komplikace.

Lidé se ptají. Proč byla stavba zastavena? Je snad důvodem nedávno odhalená zpronevěra na radnici? Kdy začne nové vedení města konečně něco konat?

 

Níže přikládáme video, pořízené našim čtenářem, který nám jej zaslal do redakce. Video popisuje průjezd částí Orlová – Lazy.

 

9 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • ivo on 9.7.2013 at 11:47
  • Reakce

  Vítejte v Rumunsku 🙂

 1. Přál bych pánům z úřadu aby zde museli jezdit autem denně tak jako my občani.

  • Michal on 10.7.2013 at 12:18
  • Reakce

  MěU Orlová je znám svým přístupem. Tady se není čemu divit. Ochota na úřadě na všech frontách je naprosto žalostná. Něco se zdejšími úředníky řešit je naprosto katastrofální. Párkrát jsem byl na úřadě v Dětmarovicích a v Bohumíně. Tam to jede.

  Trochu odbočím. Ono taky když zajedete do Bohumína, tak vidíte, že se tam s tím městem něco děje. Kdo tam jezdí třeba 5 let, tak mi dá za pravdu, že se tam za tu dobu udělalo tolik věcí… Co se udělalo v Orlové? Moment popřemýšlím…. Jo vlastně postavil se tady LIDL. Udělalo pár chodníků (hlavně na 3 pro naše nepřizpůsobivé, aby se jim lépe ty vozíky s železem táhly), a tím jsme v Orlové skončili. Náměstí? Tak toho se asi ani nedožiji a to je mi teprve 30let. Nemít tady zařízený byt, tak z téhle prdele světa vypadnu a ani neřeknu sbohem!

  • Zdenek on 10.7.2013 at 19:22
  • Reakce

  Jo a postavily se nové autobusuvé zastávky které stojí za hovno a to ještě píšu slušně.Postavily průhledné vytrýny ze všech stran ,abychom se nemohli schovat před sluncem a u horníka (zastávka) tam postavili 2 v 1 protože zaprší a fučí vítr tak je zastávka úplně na ……….

  1. Hezký den Zdenku,

   ano, máte pravdu, zastávky nejsou ideální pro čekání na autobus. Tady je zřejmé, že někdo spíše řešil design než účel zastávky.

 2. Kdo je za ten bordel zodpovědný?

  1. Hezký den Petře,

   váš zájem o odpověď nás těší, ale bohužel jsme doposud neobdrželi žádné vyjádření od Městského úřadu.
   Stále čekáme na odpověď, pokud nedorazí do konce týdne, budeme urgovat.

   Děkujeme za pochopení

   1. Asi tam bude třeba zajít osobně.

    1. Písemné stanovisko má pane Stuchlíku daleko větší váhu než pouhé slovo úředníka, které se dá velmi lehce vyvrátit a označit jej za nepravdivé. Bohužel, přístup úředníků k občanům je velice neprofesionální. Informace, na které mají občané právo znát odpovědi jsou jen zařazeny do šuplíku – mnohdy bez povšimnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..