Vánoční svátky v Orlové

Vánoční svátky v Orlové

Vánoční svátky v Orlové

Vánoce nám klepou pomalu na dveře a s těmito svátky již tradičně město pořádá Vánoční trhy a další akce spojené s oslavou těchto svátečních dní.

Tradičně můžete shlédnout originální nápady na výzdobu vašeho domova, inspiraci na domácí cukroví či jiné dobroty k Vánočnímu stolu a nebude chybět relax, o který se postará Dům kultury města Orlová svým bohatým programem.

Pevně věříme, že vás nějaká akce pořádaná v prosinci zaujme a naplní pozitivními dojmy.

Níže jsme připravili rozpis všech dostupných akcí, na které se můžete v prosinci těšit.

RokPočet únosů
200512
200614
200712
20087
20096
20109
20114
20125
201311
201412
20153

 

Vánoční výstava (2.12.2013)

Tradiční Vánoční výstava, kde se můžete opět nechat inspirovat tvorbou vánočních dekorací a ozdob dekorací, které zpříjemní atmosféru Vánočních svátků. Letos budete moci také soutěžit o nejkrásnější adventní věnec.

 

Rozsvícení Vánočního stromu v Orlové (2.12.2013)

I letos se na Náměstí 28. října v Orlové rozsvítí Vánoční strom. Město Orlová připravilo velmi zajímavý doprovodný program, ve kterém zazpívá hlavní host večera Monika Absolonová. Těšit se můžete i na dětský pěvecký sbor Sněženka. Pro děti je připravena Mikulášská pošta s ukázkou Betlému a tradičních vánočních postav.

 

Vánoční jarmark v Orlové (6.12.2013)

K Vánočnímu jarmarku snad není co dodávat, přijďte se podívat co nabízí dnešní trh za dobrůtky, které mohou obohatit váš vánoční stůl. Přijďte s celou rodinou ochutnat a udělat si příjemný den.

 

Mikulášský rej v Orlové (6.12.2013)

Jak jsme již informovali dříve, pro děti si Město Orlová ve spolupráci s Pracovní skupinou pro děti a mládež připravili „Mikulášský rej“, děti si zde mohou zasoutěžit o nejkrásnější masku.

 

Vánoční koncert swingu a populární hudby (8.12.2013)

Přijďte si poslechnout Vánoční melodie v podání Sdružení hudebníků – Příbor. Uslyšíte také dětský příborský chrámový sbor SCHOLA. Akci pořádá DKMO Orlová.

 

Divadelní představení „Pojďme spolu do Betléma“ (9.12.2013)

Chcete si oddechnout, zarelaxovat, zkuste se kulturně vyžít. Navštivte v pondělí 9. prosince divadelní sál DKMO v Orlové a přijďte se naladit starodávnými biblickými příběhy, které odehraje Loutková scéna Těšínského divadla.

 

10 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Bogdan Bialonczyk on 17.11.2013 at 19:38
  • Reakce

  Vzhledem k faktu , že většina pracujících lidí , chodí domů po 16 hod jsou načasovány Vaše akce nevhodně.

  Pro inspiraci , jak si počínat s organizací a náplní je vhodný i internet.

  Pro naší rodinu ani tentokrát nenabízí DKMO Orlová žádnou akci a opět se budeme poohlížet v Havířově , Ostravě a okolí.

  Bialonczyk

  1. Hezký večer pane Bialonczyku,
   děkujeme za reakci. Váš názor je samozřejmě na místě, akce nejsou zrovna situovány v atraktivní termín, to je otázka na organizátory proč jsou tyto akce v takových časových blocích.
   Samozřejmě ne vždy je možno vyhovět všem, a přizpůsobit program či nějakou akci každému na míru. Například divadelní představení či koncerty, tady je čas akce také ovlivněn časovým harmonogramem účinkujících.
   S přátelským pozdravem

   DROZDÍK Petr

  • Lenka B. on 23.11.2013 at 17:43
  • Reakce

  Dobrý den,
  měla bych malou připomínku pro příští akce typu rozsvícení vánočního stromu apod. Myslím, že by bylo vhodnější přizpůsobit je časově většině obyvatel. Nebyla by vhodnější např. 1.adventní neděle?
  Děkuji

  1. Dobrý den,
   děkujeme za připomínku.Zkusíme se města zeptat na jejich stanovisko, ale obávám se, že přesun termínu nebude možný ačkoliv by byl daleko lepší.

   S pozdravem

   DROZDÍK Petr
   šéfredaktor

  • Roman Novotný on 2.12.2013 at 16:23
  • Reakce

  Dobrý den, chci se zeptat jestli OKD zase připraví bruslení na náměstí v Orlové.
  Děkuji

  1. Hezký večer Romane,
   bohužel letos společnost Nadace OKD z finančních důvodů tuto akci nebude provozovat.

  • Tvardková on 2.12.2013 at 22:10
  • Reakce

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat-bude letos osvícená hlavní třída-žárovkami na stromech?Myslím si,že by to bylo škoda,kdyby nebyla:-(Je to smutné a prostě to není to pravé Vánoční osvícení.Mnoho lidí se již na tuto otázku ptalo a nenachází žádné stopy po žárovkách.Děkuji za odpověd.

  1. Dobrý den paní Tvardková,
   tuto informaci nemáme ještě potvrzenou, jakmile obdržíme oficiální stanovisko příslušného odboru města Orlová, tak ji uveřejníme.
   Děkujeme za pochopení

  2. Hezký den,
   hlavní třída v Orlové letos nebude osvětlena, důvodem je špatný technický stav žárovkových kabelů. Město v současné době nemá finanční prostředky na jejich opravu případně na pořízení nového osvětlení.
   S pozdravem

   DROZDÍK Petr
   šéfredaktor

   1. Jaké překvapení, ani ne týden po zveřejnění prohlášení pana Ing. Lukáš Valový z Města Orlová o špatném technickém stavu vánočního osvětlení, a najednou je „hlavní třída“ osvětlena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..