Odstartovala rekonstrukce hlavní dopravní tepny Orlové

Dnešním dnem odstartovala plánovaná rekonstrukce hlavní dopravní tepny města Orlové a sice Masarykovy třídy a ulice Slezská.

Rekonstrukce, která potrvá 3 měsíce a bude stát 72 milionů korun a tyto peníze jsou čerpány z Regionálního operačního programu NUTS II. za účasti Moravskoslezského kraje.

Jedná se o dosud největší rekonstrukci v historii městě, která nemá svou velikostí a investicí obdoby. Cílem je kompletně zrekonstruovat hlavní průtah městem.

Provizorní zastávka autobusu

Provizorní zastávka autobusu

Nákladná rekonstrukce si vyžádala svou oběť v podobě komplikace dopravy městem. Defacto Orlovou rozdělila na dvě části a řidiči musí použít objížďky. Nebude to jistě snadné a celé tři měsíce si budou žádat hromadu trpělivosti  nejen pro řidiče, ale i občany samotné. Podstatné je, aby všichni zachovali chladnou hlavu, nekomplikovali dopravu bezohlednou jízdou. Radši si přivstaňte o nějakých 20 minut dříve než se nervovat v náročné dopravní situaci.

Velké změny se dostalo i na autobusové zastávky, některé jsou zrušeny, jiné přemístěny. V oblasti u Pošty a obchodního domu Albert nahrazuje autobusové zastávky provizorní středová plocha a doprava je odkloněna do jednoho směru.

Kompletní plánek reorganizace dopravy byl uveřejněn v Orlovských novinách č. 12 a chodil i do poštovních schránek. Stáhnout si jej můžete i ZDE.

Čeká nás náročné léto, ale pevně věřím, že s chladnou hlavou to všichni zvládneme.

První den máme za sebou a rádi bychom zde dali prostor k hodnocení dnešní dopravy městem. Budeme rádi za Vaše příspěvky, komentáře, názory a stížnosti. Rádi tyto podněty předáme odpovědným osobám.

 

DROZDÍK Petr
séfredaktor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..