Informační panel příjezdů/odjezdů autobusů zahájí ostrý provoz v únoru

Informační tabule odjezdů a příjezdů autobusů.

Informační tabule odjezdů a příjezdů autobusů.

Informační tabule zobrazující příjezdy a odjezdy autobusů, která byla 15. prosince 2014 instalována v prostorách autobusové zastávky – Lutyně – Pošta, zahájí svůj ostrý provoz v únoru.

Ptali jsme se společnosti Koordinátor ODIS, s.r.o., která je společně se statutárními městy Ostrava a Opava zapojena do mezinárodního projektu PIMMS CAPITAL, zastřešeného Regionální radou Moravskoslezsko na pár otázek týkajících se financování a provozu tohoto informačního panelu.

V závěru jsme ještě využili situace a zeptali se opět na vývoj zapojení orlovských autobusů do tzv. „odisek.“

Ptali jsme se na tyto otázky:
1) kolik informačních panelů bude v Orlové ještě instalováno a kde,
2) z čeho jsou panely financovány, popř. kdo se na financování podílí,
3) kdy bude spuštěn ostrý provoz a jaká omezení mohou cestující očekávat v provozu zkušebním

Celý projekt zahrnuje celkem 21 informačních tabulí, které byly rozmístěny v 18 městech Moravskoslezského kraje (Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek, Havířov, Kopřivnice, Krnov, Návsí, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava-Svinov, Rýmařov, Třinec, Třinec-Lyžbice, Vítkov).

Data jsou do informačních panelů přenášena bezdrátovou technologií z dispečinku Koordinátora ODIS, s.r.o., která je nositelem projektu, vlastníkem i provozovatelem těchto zařízení. Společnost Koordinátor ODIS, s.r.o. dále podotýká, že v průběhu letošního roku by měla mít od všech autobusů on-line informace o jejich poloze a bude tedy možné na panelech zobrazovat skutečný čas příjezdu a odjezdu. V současné době lze totiž takto monitorovat pouze vozidla společnosti ARRIVA MORAVA, a.s.

Další informační tabule tohoto typu jsou možné instalovat na žádost města Orlová.

Co se týče projektu ODISka, který je realizován poslední 3 roky, tak orlovská MHD by se mohla zapojit v nejbližších měsících tohoto roku. Informace nám má ještě upřesnit pan Michal Scholz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..