Blíží se teplé počasí, kam vyrazit na piknik?

Blíží se teplé počasí, kam vyrazit na piknik?

26.4.2015 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři,

Teplé počasí je pro piknik ideální.

Teplé počasí je pro piknik ideální.

jaro nám klepe na dveře a čím dál víc nás začíná šimrat sluníčko na tváři. Nastává období teplejších dnů, kdy se konečně můžeme kochat příjemným počasím, voňavou přírodou a zpěvem ptáků.

Vytahujeme sluneční brýle, chodíme v krátkých tričkách a kalhotách, vysedáváme na zahrádkách místních restaurací, kde si dopřáváme třeba dobrou pizzu či vychlazené pivečko.

Toto období je ale také vhodné pro pikniky v přírodě či u vody, s rodinou a s přáteli.

 


Možná trochu předbíhám, ale prvním takovým velkým a můžeme říci, že i celosvětovým piknikem je tzv. Piknikový happening na podporu Fair Trade (férové snídaně), který se koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. Např v roce 2011 se snídalo v 46 městech České republiky, následně v 57 a v roce 2013 na 87 místech republiky. Loňský rok tato akce překročila v České republice dokonce stovku míst. Letošní rok je naplánován na 9. 5. 2015 a férově snídat se bude na plácku před klubem Fura Orlová.

Kam chodíte na piknik vy? Máte nějaké oblíbené místo v Orlové? Např. Kozí Becírek apod.?

Rádi bychom touto cestou oslovili vás, čtenáře portálu eOrlová, abyste nám napsali své TIPy, pište do komentářů či na email, zaslat můžete i fotografii.

Budeme se těšit na vaše TIPY a náměty.

 

DROZDÍK Petr
šéfredaktor