Policisté už znají muže, který měl ve městě údajně obtěžovat malé kluky.

Jak jsme vás na základě telefonického upozornění naší čtenářky informovali minulý týden o obtěžování dvou mladých chlapců před Domem dětí v Orlové, přinášíme vám aktuální tiskové prohlášení z šetření Policie ČR.

Policie Orlová

Policie Orlová

V minulých dnech jsme přijali oznámení od občana, které se týkalo nezletilých dětí. Na orlovských webových stránkách a některých sociálních sítí byly zveřejněny informace, že neznámý muž měl kontaktovat dvě děti a měl se před nimi i obnažit.

Od začátku policisté i kriminalisté oznámení věnovali maximální pozornost. Postupně vyslechli nemalé množství osob, včetně dětí, podařilo se nám získat popis, sestavili jsme identikit, analyzovali jsme i záběry z městských kamer. Mezitím v ulicích města jsme zvýšili dohled, zejména v blízkosti škol a hřišť. Informace jsme nechtěli podcenit.

Po vyhodnocení všech dostupných údajů a indicií jsme mohli jednoznačně vyloučit, že by se muž před dětmi obnažil. Policisté ze svého nasazení nepolevili a zakrátko už znali i konkrétního muže, který se v blízkosti dětí měl pohybovat.

Muž ve věku 35 let z nedaleké obce kriminalistům řekl, že do Orlové dojíždí často, většinou „chodí“ na pivo. Podle jeho slov si s dětmi rád hraje, např. s legem nebo fotbal. Když vidí na hřišti děti hrát fotbal, chce se zapojit do obrany. V uplynulých dnech byl ve městě, a když viděli děti, začal na ně pokřikovat. Děti se polekaly a utekly.

Muž byl převezen na policejní oddělení k podání vysvětlení. Své chování a reakce nám dostatečně objasnil. Jeho výpověď jsme prověřili. Podle platných právních předpisů se muž nedopustil protiprávního jednání a věc bude pravděpodobně odložena.

Nicméně práce policistů i kriminalistů stále pokračuje. Abychom zjistili více informací k osobě, budeme kontaktovat odborníky o stanovisko.

Uvedla pro portál eOrlová
por. Mgr. Zlatuše Viačková, komisař STP Karviná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..