Policie varuje – podvodníci opět útočí na seniory!

Policie varuje – podvodníci opět útočí na seniory!

21.5.2015 0 Od DROZDÍK Petr

Pozor na podvodné telefonáty seniorům !

telefon_senior_podvodPolicisté na Karvinsku se v současné době intenzivně zabývají dvěma případy podvodného jednání spáchané na starších spoluobčanech. Oba případy se staly dne 20. 5. 2015 v dopoledních hodinách a to v Karviné a Havířově a měly vždy stejný scénář.

Pachatel při oslovení použil starou, ale jak je vidět, stále osvědčenou metodu, jak se dostat do přízně seniora. Telefonicky oslovil svou oběť, představil se jako její vnuk a požadoval finanční hotovost na zakoupení auta.  Sám se však pro peníze nemůže dostavit a tak za sebe pošle kamarádku.

V havířovském případě pachatel požadovat částku 50 000 korun a v karvinském, částku 30 000 korun.  K předání peněž naštěstí nedošlo.  Ženy na následující telefonáty nereagovaly a o události informovaly další osoby a následně i policií.

Obě ženy, ročník 1920 a 1929, se zachovaly duchapřítomně a to v tom smyslu, že o celé situaci ihned informovaly své blízké.  Policisté se proto obracejí na seniory, aby byli maximálně obezřetní vůči neznámým lidem, kteří je na ulici nebo u dveří osloví, aby si telefonické žádosti o jakoukoliv pomoc nejprve ověřili.

Zároveň prosíme i rodinné příslušníky, aby své blízké poučili o tom, jaké praktiky pachatele používají vůči přestárlým lidem k získání jejich důvěry.

Informoval o tom portál vrchní inspektor karvinské policie, Jaroslav Kus.