Nad 26 letým mladíkem, který páchal trestnou činnost v Orlové a okolí spadla klec.

policie_pouta_ilustracni_fotoPoslední tažení šestadvacetiletého mladíka bez domova, který podle policejní mluvčí řádil delší dobu v Orlové, Dětmarovicích i Karviné se odehrálo ve středu, kdy se vloupal do orlovské Základní školy s úmyslem odcizit elektroniku.

Mladík je pro policisty známou firmou a na svém kontě má již řadu podmínečných trestů. Bohužel, někteří lidé jsou nepoučitelní a mladíkovi se středeční „akce“ stala osudnou.

 

„O tom, že někdo násilně do této školy vnikl, dostali policisté hlášku a na pomoc si proto přizvali i psovoda se služebním psem. Nezvaný návštěvník, který byl stále v budově, už tušil, že je prozrazen a před muži zákona se schoval ve třetím patře na toaletě. Služební pes čerstvou stopu zachytil a psovoda přivedl až pachatelovu úkrytu. Štěkotem označil místo, kde se zrovna ukrývá, pak už to byla jen otázka času, kdy policisté muži nasadili pouta.“„Proti pachateli bylo zahájeno trestní stíhání a jako obviněného jej policisté viní ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody, poškozování cizí věci, jelikož mu byla prokázána i další trestná činnost se škodou na odcizených věcech ve výši 88 000 korun a celkovou škodou poškozením ve výši 13 500 korun. “ uvedl v tiskovém prohlášení Jaroslav Kus.

Mladík, který je v současné době již za mřížemi se např. v únoru loňského roku vloupal do restaurace v Dolní Lutyni, kde se pokusil ukrást finance ve výherním automatu. Nakonec odešel jen s alkoholem a cigaretami. Koncem dubna letošního roku pak v Dětmarovicích odcizil motorku a jelikož potřeboval palivo, tak celkem ve třech případech u osobních vozidel v Orlové Lutyni prorazil plastovou nádrž, ze které odčerpal benzín.
V červenci se pak následně v panelovém domě v Orlové Lutyni násilně dostal do společných prostor a kolovny, ze které odcizil dvě horská jízdní kola a motocyklovou přilbu. O pár týdnu později provedl v Orlové Lutyni vloupání do rodinného domku. Tento dům navštívil v odpoledních hodinách a ještě jednou pak druhého dne ráno. Odnesl z něj elektroniku, peníze, zlaté šperky a motocykl.

U obviněného se nepodařilo žádné z odcizených věcí zajistit. Ty buď prodal neznámé osobě, nebo daroval či vyměnil nebo někam odložil.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..