Oficiální spuštění nového terminálu Hranečník nejdříve v únoru 2016.

Vážení čtenáři, občané,

pár měsíců od poslední informace týkající se nasazení „ODISek“ v Orlové již uběhlo a portál eOrlová znovu zjišťoval aktuální stav jednání. Mimo to, jsme se také ptali na dokončení nového dopravního terminálu Hranečník, který má odlehčit centru Ostravy od autobusové dopravy.

Na naše otázky tentokrát odpovídal přímo jednatel společnosti Koordinátor ODIS, s. r. o., pan inženýr
Aleš Stejskal.

Pár měsíců nám oběhlo a já bych se velmi rád pro naše čtenáře zeptal, v jaké fázi máme jednání ohledně zapojení Orlové do systému ODIS. Minulý týden jsem byl shodou okolností kupovat měsíčník a pán, který stál přede mnou se také nedočkavě ptal, když už si bude moci koupit plastovou ODISku.

Pokud jde o zapojení MHD Orlová (a Karviná) do ODIS, existuje stále stejná odpověď, rozhodujícím důvodem je technická nepřipravenost dopravce toto zvládnout po stránce odbavování cestujících. Nicméně vše jednou skončí – příští rok se předpokládá vyhlášení výběrového řízení na dopravce v oblasti Karvinska a Orlovska (s realizací od prosince 2016) a tam bude tato podmínka (pokud samozřejmě budou dotčená města souhlasit) zapracována. Nejsem takovým optimistou, abych věřil, že se tak stane dříve, i když zázraky se dějí…..

terminal_hranecnik_troleje

Všiml jsem si, že na nově vzrůstajícím terminálu Hranečník již jezdí tramvaje. Kdy se počítá s oficiálním uvedením do provozu a tím i se změnami v autobusové dopravě, která má končit právě na nově vznikajícím terminálu?

„Terminál Hranečník se plánuje zprovoznit od 28. 2. 2016, a to včetně trolejbusové tratě spojující tento terminál s centrem Ostravy. Jak bude vypadat organizace dopravy, je ještě ne zcela uzavřená záležitost, jakmile bude vše dolazeno, budeme rádi čtenáře informovat. 

K „ODISkám“ bych v závěru ještě uvedl, že by měl dopravce ČSAD Karviná umět na příměstských linkách s kartami pracovat od termínu spuštění Hranečníku. „

terminal_hranecnik_mapa

 

DROZDÍK Petr

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..