Policie na Karvinsku odhalila 5 pěstíren marihuany

V minulých týdnech kriminalisté služby kriminální policie všech detašovaných pracovišť Územního odboru Policie ČR Karviná překazili několika dealerům i výrobcům obchod s drogami na našem území.

Pachatelům v případě odsouzení hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutí majetku.

Jedná se o jednotlivé případy napříč našim okresem. Několik skutků drogové kriminality bylo rozpracováno nezávisle na sobě. Na zadržení pachatelů se podíleli i policisté Zásahové jednotky Moravskoslezského kraje Ostrava.

ilustrační foto

ilustrační foto

Kriminalisté odhalili pět pěstíren drogy zvané marihuana a jednu varnu pervitinu. Rostlin marihuany bylo zajištěno celkem 320 kusů. Již sušené marihuany bylo celkem 6,5 kilo. Na jednom místě, vedle varny bylo nalezeno určité množství látky, a ta byla odeslána k expertíze. Předpokládáme, že se jedná o pervitin.

Obviněno ze spáchání zločinu drogových deliktů bylo v souhrnu 20 osob, z tohoto počtu celkem sedm lidí je stíháno vazebně.

Během realizací policisté provedli celkem 17 domovních prohlídek a pět prohlídek nebytových prostor. Kriminalisté zajistili i značný obnos peněz, konkrétně je zajištěno 700 000 korun na hotovosti.

Další zajištěné věci související s trestnou činností byly odeslány k expertíze.

V odhalování nelegálních pěstíren i výrobců jiných drog budou kriminalisté neúnavně dále pokračovat.

 

Informace portálu eOrlová poskytla, por. Mgr. Zlatuše Viačková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..