Nepořádek ve městě nahlásí šikovná aplikace ZmapujTo

Nepořádek ve městě nahlásí šikovná aplikace ZmapujTo

31.1.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři,

zmapujto_logodnešním dnem si představíme a ukážeme jak funguje jedna šikovná aplikace, která pomáhá monitorovat černé skládky a další nepořádek v jednotlivých městech a obcích. Jde o aplikaci ZmapujTo, která je dostupná jak ve webovém rozhraní tak i pro mobilní telefony s operačním systémem iOS, Android a Windows Phone. Pro nadšence telefonů značky BlackBerry mohu říci, že aplikace funguje i na tomto typu telefonu a to od verze operačního systému 10.

Jak aplikace ZpamujTo funguje ?

 

Touto aplikací můžete velmi jednoduše prostřednictvím svého mobilního telefonu nahlásit nepořádek či černou skládku, kterou objevíte např. na procházce se psem. V pár krocích, které si ukážeme za chvíli níže pak vytvoříte incident, který je odeslán správci dané oblasti (v Orlové zastřešuji já prostřednictvím portálu eOrlová), a ten pak s daným hlášením příslušně naloží.

zmapujto_aplikace

Takto odeslaná lokace vygeneruje správci uvedené lokality informační email, který jej na nově vzniklé hlášení upozorní. Vámi nahlášený nepořádek je pak k dispozici prostřednictvím webového portálu projektu ZmapujTo k editaci a dalšímu zpracování viz. níže.

zmapujto_detail skládekKliknutím obrázek zvětšíte ve větším rozlišení.

 

Závěrem

Aplikace ZmapujTo je samozřejmě zdarma a stažení do mobilního telefonu je opravdu velmi jednoduché. Obsluhu zvládne opravdu každý a v pár krocích tak pomůžete přispět dobré věci.

Pokud vás tento návod „nakopl“ správným směrem a aplikaci si stáhnete, budeme jen rádi. Stejně tak, pokud se s námi zapojíte do třetího ročníku úklidu našeho města, který odstartuje 16. dubna 2016.  Informace a podrobnosti o chystané akci můžete sledovat na oficiální facebook události.

 

Hezký zbytek dne přeji

DROZDÍK Petr
organizátor akce