Večerní požáry v Bohumíně způsobily kolaps v dopravě.

foto Hasiči

foto Hasiči

Dnes v noci došlo v budově v technologické místnosti ústředního

stanice Bohumín k požáru skříně s relé. Poškozením došlo k vyřazení provozu vlakové dopravy v železniční stanici a vyřazení několika železničních přejezdů. Podle vyjádření
zástupců organizace škoda přesáhne sto milionů. Místo vzniku požáru bude dnes během dne znovu ohledáno, a to i ve spolupráci s policejními odborníky na urychlovače a elektro.
Policisté zahájili úkony trestního řízení nedbalostního přečinu obecné ohrožení.

 

V souvislosti s požárem došlo také z poruše na několika železničních přejezd. Apelujeme
na řidiče, aby byli maximálně obezřetní při přejezdech. Vlastník všechny přejezdy označí,
ale do té doby pro nepozorného řidiče může být přejezd v poruše nebezpečný. Konkrétně
se jedná o ulice Trnková, Drátovenská, 9. května. Na ulici Ostravská jsou hned dva
přejezdy, na ulici Na chalupách je pro pěší. Nefunkční je i přejezd v Dolní Lutyni, část Věřňovice.

Provoz na železniční trati je od včerejších nočních hodin zcela zastaven. Vlaky ze směru z Bohumína do Karviné jsou odkláněny na Havířov a vlaky ze směru z Českého Těšína končí v Dětmarovicích (odtud je vedena náhradní autobusová přeprava). Tato mimořádná situace by měla trvat do úterý. Aktuální situaci a výluky sledujte zde: http://goo.gl/nUd79m

Informaci portálu eOrlová poskytla komisařka por. Mgr. Zlatuše Viačková.


 

AKTUÁLNÍ INFORMACE O ODKLONU VLAKOVÉ DOPRAVY JEDNOTLIVÝCH DOPRAVCŮ

Aktualizováno: 12.02.2016, 08:15

 

logo_cd

 

 

 

Opatření v dálkové dopravě:

Zajištěna náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Dětmarovice – Bohumín – Ostrava hl.n. Vlaky z Ostravy hl.n. na autobusy náhradní dopravy nečekají.

1) Vlaky SuperCity linky Praha – Ostrava a zpět

Vlaky SC 516 a SC 510 jsou odřeknuty v úseku Bohumín – Ostrava hl.n. Vlaky jsou vedeny náhradní soupravou – vlak SC 516 jednotkou railjet, vlak SC 510 jednotkou CityElefant. Není dodrženo plánované řazení vlaku a nejsou zajištěny garantované služby – bistrovůz, wifi + palubní portál, tichý oddíl.

Vlak SC 512 je v úseku Bohumín – Ostrava hl.n. odřeknut, v úseku Ostrava hl.n. – Praha – Františkovy Lázně vlak je veden jednotkou Pendolino bez omezení.

Vlak SC 511 je odřeknut v úseku Ostrava hl.n – Bohumín. Vlak je veden náhradní soupravou – jednotkou CityElefant. Není dodrženo plánované řazení vlaku a nejsou zajištěny garantované služby – bistrovůz, wifi + palubní portál, tichý oddíl.

Vlak SC 507 je veden náhradní soupravou – jednotkou CityElefant. Není dodrženo plánované řazení vlaku a nejsou zajištěny garantované služby – bistrovůz, wifi + palubní portál, tichý oddíl.

Vlaky ve stanici Ostrava hl.n. nečekají na příjezdu autobusů ze stanice Bohumín.

Všichni cestující, kteří si již do některého z vlaků SC 507, SC 510 nebo SC 511 zakoupili v předprodeji místenku SC, mají v souladu se Smluvními přepravními podmínkami Českých drah pro veřejnou drážní osobní dopravu (SPPO), čl. 263, nárok na návratek ceny zaplacené místenky. O vyplacení návratku lze požádat po ukončení přepravy u kterékoliv pokladní přepážky ČD.

Pokud byla místenka hrazena platební kartou, je podmínkou pro vyřízení uplatnění práva z přepravní smlouvy vybavení pokladní přepážky terminálem pro příjem platebních karet a předložení platné platební karty, kterou byl doklad uhrazen (viz čl. 277 SPPO). Návratek bude poukázán na účet vázaný k této platební kartě. Návratek ceny místenky SC hrazené elektronickou peněženkou ČD (EPIK) bude poukázán na účet elektronické peněženky (viz čl. 278 SPPO).

2) Vlaky Ex, EC Praha – Ostrava – Žilina a zpět

Tyto vlaky budou vedeny v úseku Ostrava hl.n. – Český Těšín a zpět odklonem přes Havířov. Vlaky nejdou přes stanice Bohumín a Karviná. Zpoždění za odklonovým úsekem se může zvýšit o cca 15 min.

3) Vlaky SuperCity linky Praha – Ostrava – Košice a zpět

Tyto vlaky budou vedeny v úseku Ostrava hl.n. – Český Těšín a zpět odklonem přes Havířov. Zpoždění za odklonovým úsekem se může zvýšit o cca 15 min.

4) Vlaky R linky Brno – Bohumín a zpět

Tyto vlaky budou v úseku Ostrava hl.n. – Bohumín a zpět odřeknuty. Vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Ostrava hl.n. – Bohumín a zpět, vlaky ve směru Ostrava – Brno nečekají ve stanici Ostrava hl.n. na přípoj od autobusů ze směru Bohumín.

5) Vlaky EC linky Warszawa – Ostrava – Přerov – Břeclav – Wien a zpět

Vlaky budou vedeny v úseku Ostrava hl.n. – Katowice a zpět odklonem přes stanici Chalupki, vlaky nezastavují ve stanici Bohumín, Zebrzydowice, Pszczyna a Tychy.

6) Vlaky EC linky Praha – Warszawa

Vlaky budou vedeny v úseku Ostrava hl.n. – Chalupki a zpět odklonem, vlaky nezastavují ve stanici Bohumín.

Opatření v regionální dopravě:

Zajištěna náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Dětmarovice – Bohumín – Ostrava hl.n. a Bohumín – Petrovice u Karviné. Zastávka Dolní Lutyně není autobusy obsluhována, náhradní zastávka: Dolní Lutyně, Na kopci. dráhy.

Více informací najdete na Omezení provozu

Informace o omezení provozu v mobilním telefonu

Cestujícím je také k dispozici zákaznická informační linka +420 840 112 113, kde vám naši operátoři podají veškeré zde uvedené informace. Za vzniklé problémy se omlouváme.

Zdroj: http://www.cd.cz

logo_le

Pro veškeré spoje jedoucí z/do Bohumína, Dětmarovic, Karviné hl.n. je zajištěna náhradní autobusová doprava ze stanice Ostrava – Svinov.

Všechny autobusy navazují na naše vlakové spoje. Cestující do stanice Ostrava hl.n. jedou bez omezení.

Autobusové spoje do Krakova vyjíždí ze stanice Ostrava – Svinov.

Vlaky LE 1352, LE 1356, LE 1359, LE 1361, LE1366 a LE 1367 jedou do svých cílových stanic z Ostravy hl.n. odklonem přes Havířov (vlak zde nezastavuje) a na svou trasu se vrátí ve stanici Český Těšín (spoje nejedou přes stanice Bohumín, Dětmarovice a Karviná hl.n.).

Toto opatření platí do odvolání. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Zdroj: http://www.le.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..