Ukliď skládku a vyhraj kameru!

21.3.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři, občané,

logo_soutezi letošní rok si pro váš, dobrovolníky, kterým se myšlenka akce „Ukliďme Česko – Ukliďme svět!“ líbí, připravila fotosoutěž o zajímavé ceny. Jednou z nich je i videokamera značky CANON.

Pokud tedy chcete jednu z těchto krásných cen vyhrát, stačí se řádně zaregistrovat k naší úklidové akci „Ukliďme Orlovou“, během úklidu pořídit několik zajímavých fotografií popř. i video a zkusit štěstí.
Registraci proveďte zde. Poté je potřeba se pomocí zaslaných přihlašovacích údajů přihlásit a přiřadit se k úklidové akci „Ukliďme Orlovou!“. Pokud byste potřebovali obrázkový návod, naleznete jej zde.

Držíme všem palce. Níže už oficiální tisková zpráva.

DROZDÍK Petr

(Celá ČR, 21. 3. 2016) Ukliďme svět, ukliďme Česko ve spolupráci s firmou Canon vyhlašují soutěž fotografií pořízených během jarní fáze dobrovolnických úklidů černých skládek a nepořádku. Nově je možné do soutěže přihlásit i video z akce. Na výherce čeká fotoaparát, tiskárna nebo videokamera.

Na první jarní den se organizátoři Ukliďme svět, ukliďme Česko rozhodli zveřejnit informace o připravované fotosoutěži, která je již tradičně součástí celorepublikové úklidové akce. Tou nejzásadnější je spolupráce s firmou Canon, díky níž se letos bude soutěžit o opravdu zajímavé ceny. Autoři oceněných děl ze čtyř soutěžních kategorií se mohou těšit na nové fotoaparáty, tiskárny či videokameru.

Oproti loňskému ročníku doznaly několika změn také soutěžní kategorie. Loučíme se s fotografiemi z doprovodných programů a vtipnými snímky, které letos ve výčtu soutěžních kategorií nefigurují. Fotografové mohou nadále zasílat obrázky kuriózních nálezů ze skládek, či podařená umělecká díla. Třetici fotografických témat uzavírají letos fotografie dětí a mládeže v akci. Zbrusu novou kategorii pak představuje soutěž krátkých videí natočených během úklidů. Podrobnosti a pravidla fotosoutěže naleznete na http://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez

V loňském roce figurovaly mezi finalisty fotosoutěže například snímky odhozených toaletních mís, mechem obrostlých tenisek či na skládce nalezená stokoruna. Na letošní nejlepší fotografie z úklidů v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Finalisty určí odborná porota po proběhnutí hlavního úklidového dne, v sobotu 16. dubna, o vítězích pak bude rozhodovat veřejnost hlasováním na facebookové stránce https://www.facebook.com/UklidmeCesko v průběhu května.

„Zachovejte přírodu, uzdravte svět, zachyťte jeho obraz – se značkou Canon“. Tak to cítí Helena Indráková, Sustainability manager Canon CZ&SK.