Český červený kříž Orlová se v neděli vydal na úklid.

Český červený kříž Orlová se v neděli vydal na úklid.

21.6.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Vážení čtenáři,

koncem dubna se v Orlové uskutečnil 4 ročník akce Ukliďme Česko – Ukliďme Orlovou, na kterém se uklidilo za pomoci 80 ti dobrovolníků.

Český červený kříž Orlová, se účastní pravidelně každým rokem, nejen jako výpomoc při úklidu, ale zastřešuje zdravotnickou pomoc, pro případ, kdyby se náhodou něco stalo.

Z letošního ročníku byli však tak motivovaní, že se rozhodli pustit se po maturitních zkouškách do úklidu lesíku u orlovského krytého bazénu. „Nepořádku tam bylo hodně a my jsme si v kolektivu řekli, že je škoda to tam takhle nechat. Proto jsme se rozhodli, že tam půjdeme ještě jednou.“ vysvětluje rozhodnutí členů orlovského ČČK Michal Tkáč.

Kolik se toho uklidilo?

Podle reportu, který mi Michal Tkáč poslal v neděli večer se nasbíralo 23 pytlů odpadu, k tomu ještě 23 ks pneumatik na osobní automobil, jedna velká pneumatika z nákladního vozu a 4 kolečka dalších rozměrných kusů (matrace, koberce, židle apod.

Podařilo se také zlikvidovat jeden „kutloch“ od bezdomovců, našly se 2 stříkačky a pár hub 🙂

Kuriozitou je asi 20 let stará lahev od Coca-Coly.

To vše zvládli ve 4 členech za 4 hodiny práce. A za to jim patří obrovský dík a poklona. Je fajn, že akce Ukliďme Orlovou motivuje čím dál víc ke společenské odpovědnosti a ke snaze dělat pro naše město pozitivní věci.

DROZDÍK Petr

Fotoreport