Rockeři na Orlovské Rocktheraphy s aplikací EPP pomohli třem ženám s roztroušenou sklerózou.

Vážení čtenáři,

tiskovou zprávou skupiny ČEZ se aktuálně podíváme na letošní úspěšný ročník Rocktheraphy.

Na dobročinném hudebním festivalu ROCKTHERAPY zapínali rockeři z Orlové mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem. Pro tři ženy s roztroušenou sklerózou vytančili 51 tisíc korun. Dar od Nadace ČEZ dámy využijí na nákup pomůcek, které jim usnadní život s tímto nevyléčitelným onemocněním.

ROCKTHERAPY je charitativní rockový festival, který každý rok podporuje vybranou skupinu lidí a v den svého konání mezi ně rovným dílem dělí peníze z veřejné sbírky schválené Moravskoslezským krajem. „Chceme lidi z Orlové a okolí vyburcovat k aktivitě. Dobře se pobaví a navíc můžou pomoci. Letošní osmý ročník festivalu jsme propojili s podporou lidí nemocných roztroušenou sklerózou a přizvali jsme k němu navíc i uživatele mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem.Společnými silami tak pomohli dámám Marii, Kateřině a Šárce, které si nyní mohou dovolit pořídit život usnadňující pomůcky včetně schodolezu, polohovacích postelí, matrací i opravy vozíku,“ uvedla organizátorka festivalu z pořádajícího Domu kultury města Orlové Barbora Herdová.

Rocktherapy - LimetalROCKTHERAPY 2016 přilákal poslední srpnovou sobotu do Orlové stovky posluchačů rockové muziky. Během celého dne se plnily přítomné kasičky i naskakovaly body v mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem. „Návštěvníci festivalu se činili a jen během soboty svým pohybem nasbírali pěkných pár tisíc bodů. Přidali se i další uživatelé naší aplikace, a my tak můžeme třem sympatickým ženám brzy předat tolik potřebné peníze,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Výtěžek z dobročinného festivalu navýší Nadace ČEZ o 51 tisíc korun a celková vybraná částka pro tři nemocné rou sklerózou se tak vyšplhá k 180 tisícům korun. Paní Marie (77 let) z daru plánuje nákup protetických a hygienických pomůcek, léků a hlavně opravu svého vozíku. 44leté Kateřině peníze přispějí na nový schodolez a opravu vozíku, o čtyři roky mladší Šárka si plánuje zakoupit polohovací postel, zdravotní matraci a rovněž provést opravu vozíku.

Podpořit vybraný veřejně prospěšný projekt prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem je velmi jednoduché. Stačí si ji nainstalovat do svého telefonu a pomocí vlastního pohybu generovat body, které Nadace ČEZ následně přemění ve finanční příspěvek. Aplikace zaznamenává hned několik druhů aktivit, kromě tance také například běh, chůzi nebo jízdu na kole. Celkem už s aplikací pomáhá přes 228 tisíc lidí. Více na www.pomahejpohybem.cz.

Tiskovou zprávu portálu eOrlová zaslala

Marie Pásková,
mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..