Policejní kontroly napříč Krajem dorazily i do Orlové.

Policejní kontroly napříč Krajem dorazily i do Orlové.

7.3.2017 0 Od DROZDÍK Petr

Hezký den,

v návaznosti na dnešní rozsáhlou policejně – dopravní kontrolu v Orlové – Lutyni přinášíme aktuální tiskový servis. Týká se dopravně bezpečnostní akce, kde se policisté zaměřují na kontrolu řidičů a dalších účastníků silničního provozu. Akce byla mimo jiné zaměřena na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči dopravních prostředků.

Během jednoho týdne, kdy intenzivnější kontroly probíhaly, bylo zkontrolováno téměř deset tisíc vozidel a odhaleno 960 přestupků, za které policisté uložili sankce v celkové výši 262 tisíc korun. U osmačtyřiceti řidičů bylo zjištěno ovlivnění alkoholem, ve třech případech hříšníci „nadýchali“ nad jedno promile a dopustili se tak trestného činu, za který jim mimo jiné hrozí až jeden rok za mřížemi. Devatenáct řidičů pak usedlo za volant pod vlivem návykových látek.

Naši policisté se při kontrole zaměřili také na technický stav vozidel, který byl ve více jak dvou stech případech zjištěn jako nevyhovující. Téměř sto sedmdesát řidičů hazardovalo se svým životem, a to nepoužitím bezpečnostních pásů, našli se však i takoví (16), kteří riskovali život a zdraví ostatních cestujících nepoužitím zádržných systémů, jako jsou povinné autosedačky pro děti.

Postupná změna počasí přináší i zvýšený počet cyklistů, kdy jedenáct z nich přes zimu patrně zapomnělo, jak se v silničním provozu pohybovat a hlavně jakými bezpečnostními prvky vybavit nejen sebe, ale i jízdní kolo. Těmto policisté uložili deset pokut, za které jednotlivci zaplatili v průměru tři sta korun.

Pozadu nezůstali ani chodci, kteří ve dvaceti případech chybovali zejména přecházením na červený světelný signál a dále v místech, kde je to zákonem zakázáno.

V tomto týdnu se do pomyslného hledáčku policie dostanou řidiči a provozovatelé mezinárodní i vnitrostátní autobusové dopravy. Další týden pak navážeme důkladnou kontrolou používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů.

 

Portál eOrlová o tom informovala komisařka por. Mgr. Lenka Sikorová