21 dní nás dělí od 4. ročníku úspěšné akce Ukliďme Česko – Ukliďme Orlovou!

21 dní nás dělí od 4. ročníku úspěšné akce Ukliďme Česko – Ukliďme Orlovou!

18.3.2017 0 Od DROZDÍK Petr

Krásné sobotní odpoledne,

dny se nám pomaličku krátí a s ním přibývají pomaličku dobrovolníci pro letošní úklidovou akci. Zatím je registrovaných 22 a stále čekáme na potvrzení účasti od škol a zájmových sdružení našeho města. 

Připomínáme, že je potřeba se registrovat, ať už jako dobrovolník nebo jako skupinka a to na tomto odkazu. U skupin se pak stačí zaregistrovat jeden, např. učitel, vedoucí kroužku či jiné zájmové organizace a po přihlášení (přihlašovací údaje přijdou na emailovou adresu) jen doplnit počet vlastních dobrovolníků viz. obrázek níže.

Ukázka skupinové registrace.

 

Občerstvení bude zajištěno.

Jelikož si Vás, dobrovolníků velice vážíme, i letos bude připraveno pohoštění po vykonané práci. U Domu dětí a mládeže Orlová bude postaven díky Městu Orlová „party stan“ s lavičkami a stoly. Po skončení úklidové akce bude připraven guláš, který nám jako dar poskytla Restaurace Orel Orlová.

Děti, které se letošního ročníku také zúčastní obdrží také malé občerstvení, které v rámci podpory projektu zajistí Zdravé město Orlová.

 

Kdo všechno příjde ?

I letošní rok přislíbil účast starosta města, Ing. Tomáš KUČA, který se akce Ukliďme Orlovou účastní opakovaně. Z místních spolků se do letošní úklidové akce opět zapojí i místní Český červený kříž, který se nejen aktivně zapojuje do úklidu ale také zastřešuje zdravotnický dohled. Další stálicí je i místní rybářský svaz, který se v rámci této akce zapojí do úklidu místních rybníků, aby je připravil na letní soutěže pro děti a širokou veřejnost.

Letos by se do projektu měly zapojit i místní školy a školky,. které jsme oslovili s žádostí o zapojení do letošního ročníku. Děti se těchto akcí účastní napříč celou Českou republikovou každým rokem, a proto jsme se i my letos rozhodli, že nebudeme výjimkou.

Budeme rádi, když se do naší akce zapojí také ostatní spolky, které jsme rovněž oslovili. Cílem letošní akce je vyvolat co největší zájem veřejnosti o naše město. Pokud budou mít spolky jakékoliv dotazy, mohou je psát buď emailem na: drozdik@eorlova.cz nebo telefonicky na čísle 721-828-599.

 

Soutěžíme o ceny !

I letošní rok se bude soutěžit. Všichni dobrovolníci, kteří se zaregistrují do úklidové akce a kteří samozřejmě příjdou, mohou soutěžit např. o fotoaparát CANON.

Stačí se zaregistrovat, přijít 8. dubna, fotit a pak už jen čekat na výhru.

 

Staňte se součástí projektu „Orlová žije !“

Ano, „Orlová žije!“ je nový projekt, do kterého portál eOrlová zapojuje všechny místní spolky a organizace. Cílem je vytvoření videoprezentace našeho města, ve které divák nalezne to nejlepší co naše město nabízí. Máme tady spoustu úspěšných kroužků, ať už tanečních, sportovních či jiného zaměření, tak proč to krásně nespojit a neukázat okolnímu světu to pozitivní co v Orlové máme.

 

Letošní ročník akce „Ukliďme Orlovou!“ bude první částí projektu, kde budeme natáčet krátký sestřih naší akce. Byl bych rád, kdyby jste mohli přijít v klubovém dresu či mikině, zkrátka v tom, co reprezentuje vaši činnost – na co jste vy osobně hrdí.

Součástí natáčení bude i jedinečný záběr z dronu. Ale to je jen pro začátek, projekt bude mít další a další zajímavé části a vy se máte určitě na co těšit.

Takže i proto si nenechte ujít letošní úklidovku v Orlové a zaregistrujte sebe či váš klub.

 

Jaké lokality nás čekají letošní rok ?

Lokality byly vybrány ve spolupráci s Městem Orlová, konkrétně dík patří paní Ing. Nitschové. Aktuálně máme vytipovaných 15 lokalit napříč celým městem. Čím více nás bude, tím snáze se nám podaří uklidit všechny. Pokud nás bude méně, uklidíme jen ty nejdůležitější.

Děti ze škol a školek se samozřejmě nepohrnou do terénu. Pomohou lokálně a to např. u své školy, školky, dětského hřiště apod.

Seznam lokalit si již nyní můžete prohlédnout kliknutím na mapu níže.

 

Závěrem …

Co dodat 🙂 Těším se na letošní ročník jako na ty předešlé. Těším se, že poznám opět další nové a nové tváře našeho města, kterým není lhostejné, jak to tady vypadá a kteří zároveň motivují ty ostatní k tomu, aby udržovali své okolí čisté, hezké a reprezentativní.

Budu rád, když se zapojí do naší akce i místní kluby a spolky, zájmová sdružení školy i školky. Jsme přece jen jedno město a určitě nechceme být v médiích pro ostatní jen ti záporňáci 🙂

Mějte pohodový den

 

DROZDÍK Petr
organizátor