Odstávka teplé vody čeká Orlovou příští víkend

Hezké odpoledne,

odstávku dodávek teplé vody pro Bohumín a Orlovou letos zkracuje společnost ČEZ Teplárenská na rekordní dva dny, konkrétně na příští víkend (sobota 26. – neděle 27.8.)

Společnost ČEZ Teplárenská, která teplo do obou měst dodává z Elektrárny Dětmarovice, zajistí během odstávky výměnu korozí napadeného potrubí v Orlové. V Elektrárně Dětmarovice se v době odstávky chystá především připojení nového horkovodního plynového kotle, čištění nádrží a ostatní drobné opravy na vnitřním horkovodním potrubí.

Nový plynový kotel bude sloužit jako další záložní zdroj v případě výpadku hlavního výrobního zařízení a také při odstávce z důvodu neekonomické ceny elektřiny. Zajistí tak vyšší spolehlivost a efektivitu zdroje.

Energetici se dlouhodobě snaží o maximální zkrácení odstávek, aby odběratele ušetřili nepříjemností spojených s přerušením dodávek tepla. V Dětmarovicích se to daří, po loňské třídenní odstávce se letos termín zkrátil na dva dny. „Pravidelná kontrola je ale důležitá, opravy v době letních odstávek zvyšují spolehlivost dodávek během zimních měsíců,“ vysvětlil obchodní ředitel ČEZ Teplárenská Radim Sobotík.

V Bohumíně a Orlové zásobuje společnost ČEZ Teplárenská teplem a teplou vodou přes 14 000 bytů. Centrální dodávka tepla je výhodná nejen pro samotné odběratele, ale pro celý region často postihovaný inverzemi. Výroba tepla probíhá v Elektrárně Dětmarovice, která splňuje ty nejpřísnější ekologické normy.

V provozu je aktuálně jeden blok, který je napojen na absorbér neponičený požárem. Na ten „jede“ i druhý blok, ten je nyní v záloze a jeho připojení závisí na vývoji cen elektřiny. (Pro informaci: tak to funguje dlouhodobě, nehledě na požár.“ „Zahájení provozu dalšího bloku souvisí s absorbérem, který požár poničil. Zatím ale ještě v tomto směru nemáme vyjádření statika ani dalších odborníků.“ doplnil Vladislav SOBOL

O příčině vzniku požáru zatím žádné nové informace nejsou k dispozici. budeme informovat průběžně.

 

 

Tiskovou informaci portálu eOrlová předal, Vladislav Sobol
mluvčí Skupiny ČEZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..